Kard. Javier Lozano Barragán poinformował, że ponad jedna czwarta ośrodków leczących osoby zarażone wirusem HIV prowadzą organizacje katolickie.
W czasie Piłkarskich Mistrzostw Świata w Niemczech mieszkańcy Holandii będą wybierali "chrześcijańską gwiazdę futbolu 2006".
Po dwóch filmach telewizyjnych o Janie Pawle II, Włosi kręcą dla telewizji publicznej RAI film o jego poprzedniku Janie Pawle I, który był papieżem zaledwie przez 33 dni.
Lwowscy katolicy obronili przed profanacją kościół św. Marii Magdaleny. Nie dopuścili do zorganizowania koncertów na ołtarzu tej świątyni, które miały się tam odbyć w minioną sobotę i niedzielę.
Nieuchronny wzrost znaczenia islamu na świecie prognozuje deputowany rosyjskiej Dumy Państwowej frakcji Rodina (Ojczyzna) Szamil Sułtanow - informuje Nasz Dziennik.
Rzeczpospolita potwierdza podaną wczoraj przez Dziennik informację, że premier Wielkiej Brytanii Tony Blair myśli o przejściu na katolicyzm.
Technika, dzięki której wyhodowano owieczkę Dolly, może posłużyć do stworzenia dzieci bez wad genetycznych - twierdzi profesor Ian Wilmut, uważany za "ojca klonowania". O szokującym pomyśle pisze Rzeczpospolita.
Mieszkańcy francuskiej wioski Rennes-le-Chateau w Langwedocji zacierają ręce z zadowolenia. Dzięki książce Dana Browna i teraz filmowi "Kod da Vinci" walą do nich tłumy turystów z całego świata i poszukiwacze skarbów - donosi Super Express.
Kampanię modlitewną zmierzającą do pojednania z aborygenami zainicjował Kościół katolicki w Australii. Akcja, która obejmowała m.in. obchody Tygodnia Pojednania i Narodowego Dnia Przebaczenia, zakończyła się 4 czerwca.
W zniszczonych przez ubiegłoroczne trzęsienie ziemi wysokogórskich wioskach Kaszmiru w Pakistanie Caritas Austria rozpoczęła w maju br. budowę 900 domów odpornych na kataklizm. Domy, które powstają we współpracy z pakistańską akcją pomocy MALC (Marie Adelaide Leprosy Centre) będą gotowe do października br.