W całostronicowym płatnym ogłoszeniu zamieszonym w kilku największych dziennikach w kraju, przeciwnicy rządowego projektu ustawy legalizującej wolne związki, w tym osób tej samej płci, wyjaśniają swoje stanowisko.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła zrozumienie dla głębokiej krytyki jaką papież Benedykt XVI wyraził wobec braku odwołania do judeochrześcijańskiego dziedzictwa w oficjalnych tekstach Unii Europejskiej.
Przeor ekumenicznej wspólnoty z Taizé zapewnił Papieża o dalszej woli utrzymywania głębokiej komunii ze stolicą Apostolską. Benedykt XVI przyjął 26 marca br. Aloisa na audiencji.
26 marca mija 40 lat, odkąd Paweł VI podpisał w Wielkanoc 1967 r. encyklikę „Populorum progressio". Wprowadziła ona do katolickiej nauki społecznej temat rozwoju w skali światowej. Nie ograniczyła się jednak do kategorii ekonomicznych. W centrum jej przesłania stoi osoba.
Stolica Apostolska zaapelowała o cierpliwy i pokorny dialog między Palestyńczykami a Żydami, który może doprowadzić do trwałego pokoju w Ziemi Świętej.
Z tygodniową wizytą w Syrii (24-31 marca) przebywa grupa robocza episkopatu szwajcarskiego ds. kontaktów z islamem. W programie pobytu znajduje się szereg spotkań z przedstawicielami syryjskich chrześcijan, muzułmanów i żydów.
Wspólną odpowiedzialność za rozwój i przyszły charakter Europy przypomnieli biskupi Słowacji. Wydali oni specjalną deklarację w związku z 50. rocznicą Traktatów Rzymskich.
O podjęcie dialogu i zaprzestanie walk wewnętrznych zaapelował Kościół Demokratycznej Republiki Konga.
Ponad 900 kongijskich rodzin znajdzie wkrótce schronienie w tak zwanym „Mieście pokoju kardynała Etsou". Projekt przeznaczony dla ludzi ewakuowanych podczas wojny domowej, mimo trudności, realizowany jest we wschodniej Kinszasie.
"Papież Wojtyła. Pożegnanie" - to tytuł książki znanego włoskiego watykanisty Marco Politiego - informuje "Dziennik".