Rozpoczęta 4 lutego 1945 r. w Jałcie konferencja Wielkiej Trójki, w której wzięli udział Józef Stalin, Franklin D. Roosevelt i Winston Churchill, do dziś pozostaje symbolem zdrady zachodnich sojuszników wobec Polski i ich zgody na podporządkowanie Europy Wschodniej totalitarnemu imperium sowieckiemu.
Czy z inspiracji wysokich rangą przedstawicieli Watykanu doszło do intrygi i spisku, których ofiarą padł redaktor naczelny katolickiego dziennika "Avvenire" Dino Boffo? - zastanawia się włoska prasa w obszernych artykułach, zamieszczonych w środę.
„Reklama to najgorsza dyktatura jaka pojawiła się na ziemi” - powiedział kiedyś były dyrektor generalny włoskiej telewizji publicznej RAI Ettore Bernabei. Opinię tę podtrzymuje w wywiadzie dla dzisiejszego wydania „L'Osservatore Romano”, który dotyczy przede wszystkim obecnej jego działalności w charakterze producenta filmów telewizyjnych.
Iran przeprowadził w środę "z powodzeniem" próbę trzeciej rakiety kosmicznej Kawoszgar-3 wyposażonej w "kapsułę eksperymentalną" z żywymi zwierzętami - poinformował kanał arabskojęzycznej telewizji irańskiej Al-Alam.
Uszkodzony kuter, który we wtorek zaczął nabierać wody na morzu, wrócił w asyście jednostek ratowniczych do portu w Kołobrzegu - poinformował w środę PAP dyżurny Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni.
Co najmniej 3 cudzoziemców zginęło w środę w wybuchu w pobliżu szkoły w północno-zachodnim Pakistanie - poinformowały pakistańskie służby bezpieczeństwa i policja.
Izraelskie lotnictwo przypuściło we wtorek atak na kilka obiektów w Strefie Gazy, raniąc przy tym trzy osoby - powiadomiły źródła palestyńskie.
Igrzyska olimpijskie mają swój tradycyjny ceremoniał, flagę z pięcioma kółkami, znicz olimpijski, hymn. Ale mają też maskotki. Są to zwykle wyobrażenia zwierząt, typowych dla regionu lub kraju, czasem postaci ludzkie reprezentujące sport lub dziedzictwo kulturowe regionu albo kraju.
Osadę sprzed 7 tys. lat odkryli polscy archeolodzy prowadzący prace wykopaliskowe w Kuwejcie. To największe osiedle z tego okresu, przebadane dotychczas w tym kraju. Naukowcy z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW po raz trzeci prowadzili wykopaliska w Kuwejcie.
Oryginalne zabytki pochodzące z wykopalisk zachodniego Mazowsza, m.in.: broń, narzędzia kowalskie i przedmioty codziennego użytku oraz liczne zdjęcia można od wtorku oglądać w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi na wystawie "Źródło Żywiołów".