– Ty, patrz… inwalidzi… – Sam jesteś inwalid. To są piłkarze!
Dziesięć lat temu rozegrały się wydarzenia, które odmieniły Polskę. Jak się okazało, nie na długo.
O sensie istnienia chrześcijańskiej formacji politycznej z Markiem Jurkiem, przewodniczącym Prawicy Rzeczypospolitej, rozmawia Andrzej Grajewski.
Komunizm nie miał swojej Norymbergi. A symbole komunistyczne stały się częścią popkultury. To dlatego gadżety z sierpem i młotem czy podobiznami Lenina traktuje się z większym pobłażaniem niż symbole faszystowskie. A co na to polskie prawo?
Jurek urodził się w sylwestra. Imprezowy będzie – mówili. I rzeczywiście rozpoczął się bal. świętych.
Krytykujesz zachowania homoseksualne? Możesz pójść do więzienia nawet na trzy lata. Takie rozwiązania przewidują projekty lewicy, które zostały skierowane do prac w sejmowych komisjach.
Nie mamy w Polsce ruchu Oburzonych, ale mamy Niepokonanych. To ci, którzy najboleśniej zderzyli się z państwem, nie tracą nadziei.
Scenariusz, w którym jeden z krajów opuszcza strefę euro,był jeszcze kilka tygodni temu nie do pomyślenia. A ściślej mówiąc, był nie do pomyślenia dla polityków, bo ekonomiści od wielu miesięcy go prognozowali.
O konsekwencjach opuszczenia strefy euro przez Grecję z Andrzejem Sadowskim, wiceprezydentem Centrum im. Adama Smitha, instytutu badań gospodarczych, rozmawia Tomasz Rożek.
Portugalia. Obłędny zapach pomarańczy, gra świateł w gigantycznym opactwie, w którym modliło się aż tysiąc mnichów, historie zaklęte w glinianych kafelkach o błękitnym kolorze. Witamy w Portugalii!