Dzieci w ponad trzech tysiącach parafii przeżywają tegoroczne Roraty z błogosławionym Janem Pawłem II. Materiały, dzięki którym poznają osobę Ojca Świętego, zostały przygotowane przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”. Uczestnicy Rorat, prowadzeni są przez papieskiego anioła, spotykają nie tylko Wielkiego Polaka, ale przede wszystkim człowieka wielkiej wiary.
Na tegoroczne Roraty Paweł Zuchniewicz, znany biograf bł. Jana Pawła II, napisał książkę o papieżu pt. „Pamiętnik papieskiego anioła”, którą w interpretacji Krzysztofa Ziemca można także wysłuchać z płyty w formacie MP3 dołączonej do książki. Fragmenty książki emitowane są również w niedzielnym programie „Familijna Jedynka”.
Natomiast na stronie www.malygosc.pl codziennie, przez 27 dni Adwentu udostępniany jest fragment nagrania książki „Pamiętnik papieskiego anioła”. Każdy może pobrać „MP3 zamiast adwentowej czekoladki”. Redakcja prowadzi też specjalny serwis roratni. Ze strony internetowej Małego Gościa można też ściągnąć piosenkę „Fajrant w Niebie” w wykonaniu „Arki Noego”, którą specjalnie na tegoroczne Roraty napisał Robert Friedrich.
Do wspólnego przeżywania Rorat z „Małym Gościem” włączyły się też stacje radiowe: Anioł Beskidów, Radio Emaus, Radio eM, Radio Fara, Radio Plus Opole, Radio RDN Małopolska, Radio RDN Nowy Sącz.
Pierwsze Roraty przygotowane przez „Małego Gościa” odbyły się w 1997 r. Od tamtego czasu rokrocznie skoncentrowane są wokół konkretnego tematu. Podczas adwentowych nabożeństw dzieci poznawały m.in. Ziemię Świętą, były zachęcane do codziennego czytania Biblii, towarzyszyli im także różni święci. Od kilku lat materiały roratnie tłumaczone są na języki słowacki i czeski. Trafiają również do USA i na Białoruś.
Ochrona budynku oddała w kierunku napastników strzały ostrzegawcze.
Zawsze mamy wsparcie ze strony Stolicy Apostolskiej - uważa ambasador Ukrainy przy Watykanie.
19 listopada wieczorem, biskupi rozpoczną swoje doroczne rekolekcje.
Konferencja odbywała się w dniach od 13 do 15 listopada w Watykanie.
Minister obrony zatwierdził pobór do wojska 7 tys. ortodoksyjnych żydów.
Zmiany w przepisach ruchu drogowego skuteczniej zwalczą piratów.