Reklama

GN z pakietem antywirusowym

W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” dostępna jest 180-dniowa wersja znanego pakietu antywirusowego ESET Smart Security 5 ze specjalnym modułem kontroli rodzicielskiej, chroniącym m.in. dzieci przed niepożądanymi treściami z Internetu. Ponieważ rodzice nie zawsze są w stanie kontrolować co dzieci robią w Internecie, a taki program może stać się dodatkowym „rodzicielskim okiem”. Poza tym w numerze:

Reklama

 

Jeden święty, powszechny, APOSTOLSKI [ks. Tomasz Jaklewicz]

Ostatni odcinek adwentowego cyklu „Gościa Niedzielnego” pod hasłem „Kocham Kościół” dotyczy wyjaśnienia sformułowania: Apostolski Kościół. Ks. Tomasz Jaklewicz wyjaśnia, że historia Kościoła zaczęła się od Dwunastu Apostołów. Po zdradzie Judasza Apostołowie powołali na jego następcę Macieja, co świadczy o tym, że od początku mieli świadomość, iż ich misja zakłada kontynuację. To posłannictwo podejmują teraz biskupi. Istotne znaczenie ma również pojęcie tradycji oznaczającej czynność przekazywania prawdy objawionej, a także treść samego przekazu, nazywanego depozytem wiary. „My wszyscy, współtworzący Kościół, nie musimy Go wymyślać na nowo, mamy być „pomocnikami Boga” – stwierdza ks. Jaklewicz – A to oznacza wierność korzeniom i posłanie do świata”.

 

Taka historia [Marcin Jakimowicz]

Jacek Borusiński, aktor i autor tekstów grupy Mumio, opowiada w rozmowie z Marcinem Jakimowiczem o swoim doświadczeniu Pana Boga i Kościoła. „Gdy zaczynasz zauważać, że Bóg ratuje ci życie i przychodzi w chwilach twych największych słabości, nie możesz o tym nie mówić” – wyjaśnia Borusiński. Aktor przytacza kilka historii ze swojego życia, kiedy doświadczył interwencji Pana Boga, mówi jednak, że większym cudem jest to: „że wytrzymuję w domu, nie mam takiego parcia na sukces, rodzi się kolejne dziecko”. Stwierdza również, że w Kościele, przy Panu Bogu, nie może mu się nic złego stać. „Jestem chroniony” – dodaje.

 

Bałagan refundowany [Agata Puścikowska]

„W teorii ustawa o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia oraz wyrobów medycznych, która wejdzie w życie już 1 stycznia 2012 r., miała wspierać pacjentów. Ale wywołała wielką burzę z medycznymi piorunami”. Protestują lekarze, protestują farmaceuci, a pacjenci boją się dalszego rozwoju wydarzeń. Lekarze twierdzą, że obowiązek sprawdzania uprawnień pacjenta do refundacji spowoduje dalszą biurokratyzację ich zawodu i nie pozwoli skutecznie wykonywać ich podstawowego obowiązku: opieki nad chorym. Aptekarze nie chcą ponosić odpowiedzialności za źle wystawione recepty i wadliwe prawo. Pacjenci, którym przecież przysługuje prawo do refundacji na podstawie ustawy, być może będą zmuszeni dochodzić swoich praw bezpośrednio w NFZ, bo Ministerstwo Zdrowia jak dotąd nie ma dobrego pomysłu na rozwiązanie tego problemu.

 

Szczypta soli, nie kilogram [Jacek Dziedzina]

O ewangelizacji ochrzczonych, złudzeniach Kościoła oraz o Bogu, który ma dla nas ciągle lepsze rzeczy opowiada ks. bp. Grzegorz Ryś w rozmowie z Jackiem Dziedziną. Pod koniec kolejnego Adwentu w życiu warto zdać sobie sprawę z tego, że „naprawdę nigdy nie jest tak, że ktoś już wie, co to znaczy chrześcijaństwo. Chrześcijaństwo jest ciągle przed nami. (...) to, co najlepsze w wierze, mamy jeszcze przed sobą. Nie chodzi o to, że dotąd obecność Boga w naszym życiu nie była ważna. Ale ważniejsze jest to, żeby wiedzieć, że On nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Bóg jest niezmordowany”.

 

Posłuchaj zapowiedzi audio

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
7°C Wtorek
dzień
9°C Wtorek
wieczór
9°C Środa
noc
9°C Środa
rano
wiecej »

Reklama