„Decyzja administracyjna podjęta z rażącymi błędami powinna być uchylona i wycofana z obrotu prawnego” – uważa adwokat dr Krzysztof Wąsowski, komentując decyzję KRRiT odnośnie nieprzyznania koncesji Telewizji Trwam.
„Nasz Dziennik” publikuje rozmowę Małgorzaty Goss z dr Krzysztofem Wąsowskim, wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistą w dziedzinie prawa administracyjnego i koncesyjnego, w której adwokat zapytany o skutki decyzji KRRiT odnośnie nieprzyznania koncesji Telewizji Trwam stwierdza, że „decyzja administracyjna podjęta z rażącymi błędami powinna być uchylona i wycofana z obrotu prawnego”.
Jego zdaniem w żaden sposób nie można usprawiedliwić sytuacji, w której podmioty, które otrzymały od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na nadawanie na cyfrowym multipleksie, nieposiadające w chwili składania wniosku wymaganych środków finansowych, zdobyły je dopiero po kilkudziesięciu dniach i uzupełniły wniosek po terminie. „To zwyczajne naruszenie procedury” – stwierdza Wąsowski.
Adwokat podkreśla, że nieudostępnienie akt procesu koncesyjnego jednej ze stron, którą w tym przypadku była Fundacja Lux Veritatis jest ewidentnym złamaniem art. 10 par. 1 kpa, czyli zasady czynnego udziału stron w postępowaniu. „Jej naruszenie jest błędem o charakterze rażącym. Sprawę powinien rozstrzygnąć są administracyjny” – zaznacza wykładowca UW.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.