Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania - przyznają zgodnie trzej proboszczowie i wykładowca z kalwaryjskiego seminarium duchownego, którzy utworzyli oryginalny zespół muzyczny.
Duchowni z żalem muszą zrezygnować z zaproszeń, jakie nieustannie przychodzą do nich ze wspólnot parafialnych z całej Polski. Kapłani-muzycy pracują na terenie diecezji bielsko-żywieckiej oraz archidiecezji krakowskiej.
Harmonogram występów maja już szczelnie wypełniony do 2013 roku. Lider zespołu ks. Marek Bandura, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bujakowie koło Bielska-Białej, który gra na gitarze prowadzącej, podkreśla, że nie spodziewał się takiego zainteresowania.
Perkusista ks. Wawrzyniec Gut, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Biórkowie Wielkim koło Proszowic nie chce nazywać popularności zespołu spektakularnym sukcesem.
Grający na gitarze basowej o. dr Roland Pancerz, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej zauważa, że granie to dla niego rodzaj duszpasterstwa.
Zespół gra m.in. kolędy i pastorałki autorstwa Ernesta Brylla, Katarzyny Gärtner i Andrzeja Zielińskiego. Muzykujący kapłani przygotowali także muzyczny program ewangelizacyjny, poświęcony bł. Janowi Pawłowi II.
Razem z kapłanami gra też Grzegorz Górkiewicz, znany muzyk sesyjny, dawny klawiszowiec ze „Skaldów”.
"Jesteśmy bardzo zaniepokojeni ryzykiem eskalacji konfliktu"
Stosunki między państwami koreańskimi obecnie oceniane są jako najgorsze od dziesięcioleci.
Abp Jędraszewski podczas misterium pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
"Wspólna wędrówka i towarzyszące jej refleksje to dla wielickiej załogi ważny wielkopostny zwyczaj".
Poza liturgią Męki Pańskiej celebrowane jest także nabożeństwo drogi krzyżowe