Kraków pozostaje w żałobie po odejściu Wisławy Szymborskiej przez lata związanej z tym miastem.
Od 2 lutego zainteresowani mogą składać wpisy w specjalnie wystawionej księdze kondolencyjnej w Holu Kamiennym Urzędu Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych. W Magistracie można też obejrzeć zdjęcia Poetki, autorstwa Wiesława Majki, z uroczystości wręczenia Jej tytułu Honorowej Obywatelki Krakowa. Na budynkach Urzędu Miasta Krakowa, ale też pojazdach komunikacji miejskiej pojawiły się żałobne kiry.
Uroczystości pogrzebowe Wisławy Szymborskiej rozpoczną się w czwartek - 9 lutego o godz. 12:00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Będą miały charakter otwarty i świecki. Poetka zgodnie ze swoją wolą zostanie pochowana w rodzinnym grobowcu. Udział w nich zapowiedzieli m.in. prezydent RP Bronisław Komorowski, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, świata kultury i przyjaciele Poetki. O uroczystościach pogrzebowych poinformowani zostali m.in. Umberto Eco, Woody Allen, Anders Bodegard, a swoją obecność potwierdzili już m.in.: Ewa Lipska, Julia Hartwig, Adam Zagajewski, Leonard Neuger.
Urna z prochami Noblistki zostanie przeniesiona z domu pożegnań aleją główną do grobowca. Po krótkich przemówieniach zaproszonych gości, przy dźwiękach utworów Elli Fitzgerald, zostanie złożona w rodzinnym grobowcu. Uroczystość pożegnania autorki „Tutaj” poprowadzi aktor Andrzej Seweryn. W samo południe po hejnale z wieży mariackiej wybrzmi utwór skomponowany do wiersza Poetki „Nic dwa razy się nie zdarza”. O godz. 19:00 w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie rozpocznie się spotkanie zatytułowane „Niepojęty przypadek. Wisławę Szymborską wspominają przyjaciele”. Poprowadzi je redaktor naczelny wydawnictwa Znak Jerzy Illg, a Noblistkę wspominać będą m.in.: Ryszard Krynicki, Adam Zagajewski i jej sekretarz - Michał Rusinek. Częścią wieczoru będzie także koncert trębacza Tomasza Stańki, który nie raz towarzyszył prezentacjom wierszy przez samą Poetkę i pianisty Marcina Wasilewskiego. W salach MOCAK-u zaplanowano też prezentacje multimedialne: zdjęcia i filmy związane z Wisławą Szymborską i jej twórczością. Wieczór wspomnień będzie miał charakter zamknięty. Na żywo pokaże go Program 2 Telewizji Polskiej.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.