Nowojorski radny z Queensu, Peter Vallone Jr. wzywa do bojkotu nadawanego przez stację ABC serialu „GCB”, który jego zdaniem jawnie szydzi z chrześcijan.
Serial jest adaptacją kontrowersyjnej książki Kim Gatlin „Good Christian Bitches”. Stacja obawiając się skandalu, jaki może wywołać sam tytuł, posłużyła się jego akronimem, jednak w materiałach prasowych nt. produkcji pojawiają się odniesienia do wulgarnego tytułu książki –„Dobre chrześcijańskie suki”.
Natomiast w Polsce serial ma być niedługo nadawany na kanale FoxLife jako „Świętoszki z Dallas”. Strona internetowa stacji reklamuje produkcję, jako „czarującą i zabawną”, pokazującą, „że można powrócić do domu rodzinnego... ale tylko wtedy, gdy jest się gotowym zmierzyć z grzechami przeszłości”.
Zdaniem katolickiego radnego, producenci serialu z pewnością nie odważyliby się używać takiego języka w stosunku do innej religii „Wszystkie religie zasługują na szacunek i żadna nie powinna być atakowana. Wszyscy powinniśmy tego bronić” – podkreślił polityk, który domaga się zmiany tytułu i przeprosin ze strony koncernu.
W ubiegłym roku także Telewizyjna Rada Rodziców (PTC), wpływowa organizacja stojąca na straży moralności telewizji i amerykańskiego przemysłu rozrywkowego, zapowiedziała bojkot nowego serialu. Szef PTC Tim Winter podkreślał, że serial nie tylko obraża kobiety, lecz jest przede wszystkim jawnie antychrześcijański. „Czy stacji ABC w ogóle przyszłoby do głowy oczerniać inną wiarę? Czy dopuściłaby, aby tytuł programu lub scenariusz zawierał skojarzenia słowa «suki» z muzułmankami, hinduskami, żydówkami czy buddystkami? Myślę, że nie. Mam nadzieję, że nie. Więc skąd te podwójne standardy?” – zastanawiał się Winter, przypominając, że stacja ABC należy do koncernu Walta Disneya.
Tymczasem polskojęzyczny kanał Foxlife reklamuje serial m.in. za pomocą zdjęcia kobiety ubranej w kusy strój kościelnej chórzystki.
Przeczytaj też: Dlaczego BBC kpi z Jezusa, a z Mahometa - nie
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.