Stowarzyszenie Wiosna rozpoczęło nabór liderów, którzy koordynować będą akcję przedświątecznej pomocy Szlachetna Paczka 2012. Lider buduje zespół wolontariuszy i koordynuje ich pracę; wspólnie starają się dotrzeć z pomocą do rodzin żyjących w biedzie.
"Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, potrafiących pracować w grupie i organizować pracę innych osób" - powiedział ks. Jacek Stryczek, inicjator projektu i prezes Stowarzyszenia Wiosna.
To już XII edycja akcji Szlachetna Paczka, która integruje kilkaset tysięcy osób każdego roku. W zeszłym roku zaangażowało się w nią ponad 7,2 tys. wolontariuszy, którzy dotarli do 12 tys. potrzebujących rodzin. Wśród 150 tys. darczyńców byli Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Radwańskie, reprezentacja Polski siatkarzy, Jerzy Dudek, Grzegorz Turnau, znani sportowcy, dziennikarze i artyści. Wartość przekazanej pomocy w zeszłym roku przekroczyła 18 mln zł.
Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Paczka to prezent - przygotowywany z myślą o konkretnej osobie. Wolontariusze docierają do ubogich rodzin mieszkających w ich okolicy i dowiadują się, jakie są ich potrzeby. Darczyńcy wybierają konkretną rodzinę i przygotowują dla niej paczkę. Można ją przygotować samodzielnie lub w grupie.
W Szlachetnej Paczce pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej rodziny, a darczyńca wie, czego potrzebuje obdarowany. W Paczkach może znaleźć się wszystko - żywność, środki czystości, odzież, sprzęt AGD, książki, przybory szkolne, leki, zabawki i wszystko, czego może potrzebować rodzina.
Pod okiem lidera wolontariusze spotykają się z rodzinami, przeprowadzają wywiady i włączają do projektu. Lider organizuje zaplecze logistyczne, a przede wszystkim dba o jak najlepszą pomoc.
Rekrutacja liderów Szlachetnej Paczki 2012 potrwa do 15 czerwca. Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić formularz. Stowarzyszenie oferuje szkolenia, rozwój kompetencji i szansę na sprawdzenie się w działaniu.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.