We wtorek Międzynarodowy Dzień Rodzin

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Fundacja Humanites-Sztuka Wychowania zachęca pracodawców, aby tego dnia skrócili czas pracy o dwie godziny, dzięki czemu pracownicy będą mogli spędzić więcej czasu z bliskimi.

Akcja "Dwie godziny dla Rodziny" ma zwrócić uwagę pracodawców i pracowników na ich odpowiedzialność wobec najbliższych; jest skierowana do przedsiębiorców i rodzin dostrzegających znaczenie harmonii i równowagi w życiu rodzinnym oraz zawodowym - zaznacza Fundacja.

"Rodzina i tworzone w niej więzi stanowią, poza systemem oświaty, bezwzględnie podstawowy fundament kształtowania rozwoju młodego pokolenia - naszego najcenniejszego kapitału społecznego - jego kompetencji społecznych i systemu wartości potrzebnych do sprawnego funkcjonowania w życiu dorosłym jako przyjaciela, partnera, pracownika i zwyczajnie człowieka" - podkreśla.

Według Fundacji pracodawcy, by zrealizować cele biznesowe, potrzebują pracowników o zrównoważonym życiu prywatnym i zawodowym. Pracodawcy dbający o tę równowagę mogą motywować pracowników i wzmacniać ich poczucie więzi z firmą - zaznacza Fundacja. "Pracownik istnieje w firmie nie tylko jako pracownik, ale niesie ze sobą także zaplecze i wsparcie w postaci swojej rodziny, pasji, zwyczajów i tradycji" - czytamy w piśmie Fundacji.

Fundacja za pośrednictwem pracodawców chce zachęcać pracowników do poświęcenia tego dodatkowego czasu na rodzinną rozmowę. "Akcja ma służyć wzmacnianiu więzi członków rodziny oraz ich poczucia tożsamości i wspólnych wartości. Te dwie godziny powinny być szansą na lepsze zrozumienie, kim jesteśmy, co nas ukształtowało, co chcielibyśmy przekazać naszym następcom" - powiedziała prezes Fundacji Zofia Dzik.

Firmy biorące udział w akcji zostaną wyróżnione na stronie internetowej Fundacji: www.mamrodzine.pl.

Międzynarodowy Dzień Rodzin ustanowiło Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1993 roku. W 1989 roku ONZ ogłosiło rok 1994 Międzynarodowym Rokiem Rodziny. Celem obchodów Roku miało być pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny i zwiększenia zdolności społeczeństw do przezwyciężania tych problemów przez realizowanie kompleksowej prorodzinnej polityki społecznej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
20°C Czwartek
rano
25°C Czwartek
dzień
26°C Czwartek
wieczór
24°C Piątek
noc
wiecej »