24 godziny na torze

Francuz Benoit Treluyer, Niemiec Andre Lotterer i Szwajcar Marcel Fassler, tworzący zespół Audi, powtórzyli sukces sprzed roku i wygrali słynny, 24-godzinny samochodowy wyścig we francuskim Le Mans.

Po raz pierwszy w historii wyścigu, sięgającej 1923 roku, zwyciężyła ekipa jadąca samochodem hybrydowym. W ciągu doby pokonali 378 okrążeń toru, każde o długości 13,629 km.

Drugie miejsce zajęła kolejna załoga Audi, z tym samym hybrydowym modelem R18 e-tron quattro, tracąc do zwycięzców jedno okrążenie.

24-godzinny wyścig w Le Mans już drugi rok z rzędu został uznany przez prestiżowy magazyn "National Geographic" za imprezą sportową numer jeden na świecie, wyprzedzając igrzyska olimpijskie i piłkarskie mistrzostwa świata.

Wyniki:

1. Audi I 378 okrążeń (Marcel Fassler, Andre Lotterer, Benoit Treluyer) 2. Audi II strata 1 okrążenie (Rinaldo Capello, Tom Kristensen, Allan McNish) 3. Audi IV 3 okrążenia (Marco Bonanomi, Oliver Jarvis, Mike Rockenfeller) 4. Lola-Toyota 11 okrążeń 5. Audi III 12 okrążeń 6. Honda 21 okrążeń