Oficjalna Modlitwa Światowego Dnia Młodzieży w 2013 r. została zaprezentowana tysiącom młodych na czuwaniu modlitewnym w centrum Rio de Janeiro.
Po uroczystej Eucharystii młodzież przeszła ulicami miasta do kościoła św. Anny. W tej świątyni, będącej Narodowy Sanktuarium Wieczystej Adoracji, gdzie odbywało się nocne czuwanie młodych przed Najświętszym Sakramentem.
Przewodniczący komitetu organizacyjnego abp Orani João Tempesta po Mszy celebrowanej w centrum (Largo da Carioca) Rio de Janeiro ogłosił oficjalną modlitwę przyszłorocznego spotkania młodych z całego świata.
Metropolita Rio de Janeiro rozesłał do wszystkich biskupów Brazylii specjalne braterskie przesłanie z tekstem oficjalnej modlitwy sugerując, aby była ona odmawiana podczas niedzielnych Mszy.
„Myśleć o Światowym Dniu Młodzieży to znaczy zastanawiać się nad najbliższą rzeczywistością, która będzie miała wielki wpływ na życie naszej młodzieży i całego Kościoła w Brazylii. Dlatego też jesteśmy świadomi, że pewną drogą do tej rzeczywistości jest modlitwa. Wspomniane spotkanie może zaistnieć dzięki naszym modlitwom i nieustannemu oddawaniu się Bogu, składając wszystkie nasze codzienne ofiary z miłości do Boga w intencji owoców tego wydarzenia” – mówił do tysięcy młodych abp Tempesta.
Jak sami młodzi zauważyli, tutejsze media nie dostrzegły tego wielotysięcznego zgromadzenia, podczas którego młodzież z radością i spontanicznie wyrażała wiarę i miłość do Chrystusa. Według młodych prawdziwa radość, płynąca z głębokiej wiary, nie jest tematem, który by zainteresował dzisiejsze media, ponieważ poszukują one tylko sensacji i skandali.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.