Zbliżają się trudne czasy

Czy nie zbliżają się czasy, kiedy przyznawanie się do Chrystusa będzie coraz trudniejsze ze względów środowiskowych, kulturowych czy politycznych, a ludzie będą kryli swoją wiarę przed innymi? - pytał abp Henryk Hoser, przewodnicząc Mszy św. w parafii św. Jana Chrzciciela w Nadmie, podczas której poświęcono i wmurowano kamień węgielny w ściany wznoszonego kościoła.

Zdaniem biskupa warszawsko-praskiego, chrześcijanin powinien być dziś "czytelnym znakiem dla współczesnego człowieka".

Nawiązując w homilii do symboliki kamienia, abp Hoser przypomniał o potrzebie wierności swojemu sumieniu, Bogu oraz drugiemu człowiekowi. Przywołując postać Jana Chrzciciela powiedział, że każdy istniejąc na tym świecie ma do wypełniania jakąś misję, w której nikt go nie zastąpi. - Jezus nie obiecywał nam łatwego życia, ale drogę wąską i kamienistą. Tą drogą idziemy, bo On taką drogą szedł - podkreślił ordynariusz warszawsko-praski.

Abp Hoser podkreślał, że chrześcijanie jako żywe kamienie powinni być czytelnym znakiem dla współczesnego człowieka - w tym co mówią, jak się zachowują, jakich wyborów dokonują, komu i dlaczego są wierni. - Wierność bowiem jest najczulszym barometrem miłości człowieka - dodał kaznodzieja.

Przywołując słowa Pisma Świętego, abp Hoser przestrzegał: "Niech nigdy kamień nie będzie świadkiem naszego lęku, strachu, wycofania się, naszego kunktatorstwa w tak wielu sytuacjach, naszej hipokryzji, dzielenia wiary na tę wyznawaną publicznie - sumienia obowiązku narzuconego przez firmę czy politykę - i sumienia prywatnego, w którym chcemy się ukryć".

"Sumienie mamy jedno i mamy według niego żyć" - podkreślił.

Abp Hoser podziękował wiernym i kapłanom za wznoszenie świątyni w Nadmie. Przypomniał, że świątynia zawsze była i jest wspólnym domem, w którym każdy może czuć się jak u siebie. - W tym miejscu zawsze znajdziemy pociechę, odrodzimy się do nowego życia, pokonując lęki i cierpienia. A w nasze zaciemnione serca Bóg wleje swoją łaskę - tłumaczył ordynariusz warszawsko-praski.

Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Nadmie została erygowana 1 października 2004 r. decyzją bp. Kazimierza Romaniuka. Budowa świątyni rozpoczęła wiosną 2008 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  15°C Sobota
  rano
  22°C Sobota
  dzień
  24°C Sobota
  wieczór
  21°C Niedziela
  noc
  wiecej »