Najprawdopodobniej nie będzie Mszy Świętej i homilii dla uczestników Marszu "Obudź się Polsko" - ujawnia wpolityce.pl. Dlaczego? "Ze względu na trudność z zapewnieniem odpowiedniego do rangi wydarzenia nabożeństwa."
"Nie będzie Mszy Świętej i homilii dla uczestników Marszu "Obudź się Polsko" - głosi tytuł na stronie portalu wpolityce.pl. Metropolita warszawski, poproszony o zgodę na taką Mszę, swojej zgody udzielił. Z jednym zastrzeżeniem: wyznaczył księdza, który miał wygłosić homilię. Jednego z warszawskich proboszczów.
Jakub Szymczuk/GOŚĆ NIEDZIELNY Marsz w obronie TV Trwam rozpoczął się 21. kwietnia 2012 roku o godz. 13:00 Mszą Świętą w kościele pw. św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. "Jest to dla organizatorów trudne do zaakceptowania." - czytam na portalu. - "Organizatorom wydawało się oczywiste, że ze względu na rangę uroczystości, w dalszej kolejności dojdzie do zaaprobowania przez arcybiskupa Nycza obecności w roli współgospodarza nabożeństwa któregoś z księży biskupów, który wyraziłby pragnienie także wygłoszenia homilii."
Organizatorzy nie chcieli rozmawiać z mediami ze względu - jak przeczytałam - na delikatność sprawy, niemniej kilka zdań komentarza udało się redaktorom uzyskać od Andrzeja Jaworskiego, posła PiS i członka "Komitetu SOS dla telewizji Trwam". Na pytanie, czy rzeczywiście nie będzie Mszy Świętej 29 września poseł Jaworski odpowiedział: "Mogę powiedzieć tylko tyle, że rzeczywiście, ze względu na trudność z zapewnieniem odpowiedniego do rangi wydarzenia nabożeństwa najprawdopodobniej nie będzie mszy świętej. Spotkaniu towarzyszyć będzie tylko koncert patriotyczny."
Dla zainteresowanych: link źródłowy.
Od Redakcji:
Jeśli dla organizatorów Msza Święta miałaby być elementem oprawy Marszu, a nie punktem wyjścia i źródłem zdecydowanie popieram decyzję zastąpienia jej koncertem. Z szacunku dla męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
Joanna Kociszewska
Kac nakazał wojsku "bezkompromisowe działanie z całą stanowczością", by zapobiec takim wydarzeniom.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
W III kw. br. 24 spółki giełdowe pozostające pod kontrolą Skarbu Państwa zarobiły tylko 7,4 mld zł.
Uroczyste przekazanie odbędzie się w katedrze pw. Świętego Marcina w Spiskiej Kapitule na Słowacji.