Obronimy niepodległość?

Do 11 listopada zostało jeszcze kilka dni, a w prasie już wrze od komentarzy, przewidywań i dociekań, które z obchodów są bardziej poprawne

Do 11 listopada zostało jeszcze kilka dni, a w prasie już wrze od komentarzy, przewidywań i dociekań, które z obchodów są bardziej poprawne, a kogo trzeba koniecznie potępić w czambuł. I tym sposobem święto narodowe przyczynia się do narodowej dezintegracji. Tylko czy to prawdziwy obraz?

Raczej nie i razem z dziennikarzami z różnych oddziałów „Gościa Niedzielnego” będziemy chcieli to udowodnić. Od jakiegoś czasu oczy całego kraju w Dniu Niepodległości zwrócone są w stronę Stolicy. Przykre jest, że to zainteresowanie wiąże się z ciekawością, ile tym razem wozów transmisyjnych zostanie zdewastowanych i jakie generalnie będą zniszczenia.

Tymczasem niepodległość świętujemy wszyscy i co ciekawe, może to być prawdziwe świętowanie, a nie kolejny odcinek wojny polsko-polskiej w dodatku już teraz napędzanej przez media. Nie wiem tylko, czy to jest świadoma akcja, czy bezmyślność. W każdym razie my chcielibyśmy pokazać naprawdę fajne sposoby świętowania Dnia Niepodległości.

W Sochaczewie na przykład 11 listopada zostanie zorganizowane motocrossowe XXIV Grand Prix Niepodległości im. Władysława Dudzińskiego, a na pływalni miejskiej V Ogólnopolskie Zawody Pływackie. Z kolei przez Wrocław przejdzie Radosna Parada Niepodległości. Wezmą w niej udział m.in. kombatanci, harcerze, uczniowie wrocławskich szkół, oddział konny Straży Miejskiej, sekcja konna 4. Pułku Ułanów Zaniemieńskich, motocykliści Harley Davidson oraz samochody marki Volkswagen Garbus. „Będziemy tam” – deklarują dziennikarze GN z Wrocławia.

Podobna parada będzie w Gdańsku. W kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Nowym Prokocimiu już 10 listopada rozpocznie się świętowanie. Tam uczniowie XXV LO działający w ramach Teatru Virtus Verbum przygotują spektakl "A to Polska właśnie". Z kolei w tarnowskim Teatrze Solskiego zabrzmią 11 listopada pieśni narodowe i patriotyczne. Takich imprez jest całe mnóstwo. Będziemy o nich informować i relacjonować TUTAJ. Idzie o to, żeby po pierwsze pokazać, że świętem narodowym można się cieszyć, a po drugie zawstydzić tych, którzy tę narodową okazję bezczelnie próbują wykorzystywać do zwracania Polaków przeciwko sobie.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • ~ewa
  07.11.2012 12:52
  Byłam kiedyś na fantastyczej patriotycznej imprezie na krakowskim rynku "Lekcja śpiewu". Rozdano 1000 śpiewników, krakowscy artyści na scenie przypominali melodie, a tłum z zapałem przez 3 godziny wyśpiewywał znane a i też niektóre nieco zapomniane pieśni. Nie było zadęcia, podziału na my i oni, było poczucie wspólnoty i autentyczna radość. Tego wszystkim życzę :)
 • Zbigniew
  07.11.2012 22:18
  A ja tym razem nie będę świetować. Mam wyrok w imieniu tego państwa, skazujący mnie na banicję, ponieważ rzadzą teraz Biedronie i Palikoty. Jestem pewny, że nie o taki kraj walczyli wszyscy którzy za jego wolność ginęli.
 • Sapio
  09.11.2012 21:58
  Kolejny raz mam odruchy wymiotne czytając Pański głos żywcem wyjęty z mediów mainstreamu. Nie chodzi o to, by ktoś zawłaszczał sobie patriotyzm ale o Prawdę. A Pan urywa się - w obliczu zmasowanej i czytelnej propagandy antynarodowej - z informacją o tym, że w prasie wrze od komentarzy ... jakby sprawa wyboru manifestacji była w istocie otwarta. I Pańskie propozycje ... - ot, choćby dzień na basenie! Nie zwykłem czynić personalnych wycieczek, nie znam Pana osobiście, nikt też mi o Panu nie opowiadał ale to kolejny Pański głos sprzedawcy ... albo bardzo podobnie
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  15°C Sobota
  wieczór
  14°C Niedziela
  noc
  11°C Niedziela
  rano
  16°C Niedziela
  dzień
  wiecej »