Specjalny dodatek "Papież przełomów" jest dołączony do 41. numeru "Gościa Niedzielnego". Do nabycia w parafiach, księgarniach katolickich i kioskach Ruchu za jedyne 2,50 zł.
"Wiele wydarzeń w tym pontyfikacie zadziwiło Kościół i świat. Można wymienić całą litanię wydarzeń, które miały miejsce po raz pierwszy lub zostały przywrócone Piotrowej posłudze po dłuższej przerwie. Jan Paweł II uczynił Pałac Apostolski prawdziwie domem Piotra, chrzci dzieci, ujawnił trzecią tajemnicę fatimską, jest pierwszym papieżem, który udzielił wywiadu-rzeki i sam jako papież napisał książkę".
Szczegóły wyjątkowych wydarzeń z udziałem Jana Pawła II ujawnia ks. Roman Kempny. Ks. Tomasz Węcławski docieka, co jest przełomowe w nauczaniu Ojca Świętego, a Andrzej Grajewski i Andrzej Sikorski wspominają wzruszające spotkania z Papieżem na ojczystej ziemi - w Katowicach i Poznaniu.
"Jan Paweł II ma szczególny dar. Potrafi sprawić, że każdy z obecnych w tłumie na lotnisku lub na stadionie czuje, że Papież przybył, aby spotkać się właśnie z nim. Wydaje się to niemożliwe, a jednak miliony ludzi na Świecie, którzy czasem widzieli Następcę Św. Piotra z odległości kilku kilometrów, uważają, iż przeżyli bardzo osobiste spotkanie z nim."
W 24-stronicowym, bogato ilustrowanym, specjalnym wydaniu, przygotowanym z okazji 23. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową przez redakcje tygodników katolickich "Gość Niedzielny" i "Przewodnik Katolicki" przypominamy niektóre z najbardziej znaczących, nieprawdopodobnych i wzruszających spotkań Papieża. Przeczytacie także o cierpieniu Następcy Św. Piotra. Znajdziecie też ciekawostki o codziennym życiu, a także wypowiedzi najbliższych współpracowników Ojca Świętego i Świadectwa osób, których życie zmieniło się pod wpływem spotkania z nim. Biorąc udział w "Papieskim konkursie", można będzie wylosować atrakcyjne nagrody.
Specjalny dodatek "Papież przełomów" jest dołączony do 41. numeru "Gościa Niedzielnego". Do nabycia w parafiach, księgarniach katolickich i kioskach Ruchu za jedyne 2,50 zł.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.