Stolica Apostolska jest całkowicie przeciwna klonowaniu człowieka - opinię tę potwierdził abp Renato R. Martino, stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ. Arcybiskup uczestniczący w specjalnej sesji ONZ poświęconej Międzynarodowej Konwencji Przeciwko Klonowaniu i Reprodukcji powiedział, że "klonowanie człowieka wykluczy ojcostwo i macierzyństwo", a "tajemnica istnienia człowieka przestan
Stolica Apostolska jest całkowicie przeciwna klonowaniu człowieka - opinię tę potwierdził abp Renato R. Martino, stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ. Arcybiskup uczestniczący w specjalnej sesji ONZ poświęconej Międzynarodowej Konwencji Przeciwko Klonowaniu i Reprodukcji powiedział, że "klonowanie człowieka wykluczy ojcostwo i macierzyństwo", a "tajemnica istnienia człowieka przestanie być tajemnicą."
Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej podczas dyskusji wezwał do odrzucenia i zakazania wszelkich badań nad klonowaniem człowieka. W swoim wystąpieniu zaznaczył, że w tego typu badaniach "człowiek byłby traktowany raczej jak przedmiot , a "nie jako osoba ludzka" i dodał, że "klonowanie jest tyle niemoralne, co niepotrzebne". Arcybiskup przypomniał, że " ONZ powołana jest do obrony równości ludzi nie tylko na płaszczyźnie ekonomicznej, ale przede wszystkim do zapewnienia ochrony ludzkiej godności i życia w rodzinie".
Podczas sesji przedstawiciele Francji i Niemiec wystąpili przeciwko decyzji naukowców z USA, którzy rozpoczęli badania nad klonowaniem człowieka. Ich zdaniem klonowanie ludzi spotyka się z dużą niechęcią ze strony nie tylko organizacji międzynarodowych, ale również naukowców, którzy odnieśli sukcesy w klonowaniu zwierząt.
Podczas swojego wystąpienia abp Martino przypomniał, że już w 1997 r. opowiedziała
się przeciwko klonowaniu Organizacja UNESCO, w "Uniwersalnej Deklaracji o Ludzkich Genomach i Prawach Człowieka", podobnie jak wydany w tym samym roku przez Papieską Akademię Życia dokument pt. "Rozważania nad klonowaniem".
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.