Stolica Apostolska jest całkowicie przeciwna klonowaniu człowieka - opinię tę potwierdził abp Renato R. Martino, stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ. Arcybiskup uczestniczący w specjalnej sesji ONZ poświęconej Międzynarodowej Konwencji Przeciwko Klonowaniu i Reprodukcji powiedział, że "klonowanie człowieka wykluczy ojcostwo i macierzyństwo", a "tajemnica istnienia człowieka przestan
Stolica Apostolska jest całkowicie przeciwna klonowaniu człowieka - opinię tę potwierdził abp Renato R. Martino, stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ. Arcybiskup uczestniczący w specjalnej sesji ONZ poświęconej Międzynarodowej Konwencji Przeciwko Klonowaniu i Reprodukcji powiedział, że "klonowanie człowieka wykluczy ojcostwo i macierzyństwo", a "tajemnica istnienia człowieka przestanie być tajemnicą."
Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej podczas dyskusji wezwał do odrzucenia i zakazania wszelkich badań nad klonowaniem człowieka. W swoim wystąpieniu zaznaczył, że w tego typu badaniach "człowiek byłby traktowany raczej jak przedmiot , a "nie jako osoba ludzka" i dodał, że "klonowanie jest tyle niemoralne, co niepotrzebne". Arcybiskup przypomniał, że " ONZ powołana jest do obrony równości ludzi nie tylko na płaszczyźnie ekonomicznej, ale przede wszystkim do zapewnienia ochrony ludzkiej godności i życia w rodzinie".
Podczas sesji przedstawiciele Francji i Niemiec wystąpili przeciwko decyzji naukowców z USA, którzy rozpoczęli badania nad klonowaniem człowieka. Ich zdaniem klonowanie ludzi spotyka się z dużą niechęcią ze strony nie tylko organizacji międzynarodowych, ale również naukowców, którzy odnieśli sukcesy w klonowaniu zwierząt.
Podczas swojego wystąpienia abp Martino przypomniał, że już w 1997 r. opowiedziała
się przeciwko klonowaniu Organizacja UNESCO, w "Uniwersalnej Deklaracji o Ludzkich Genomach i Prawach Człowieka", podobnie jak wydany w tym samym roku przez Papieską Akademię Życia dokument pt. "Rozważania nad klonowaniem".
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.