Eutanazja – litość czy okrucieństwo?

![][1]Eutanazja – litość czy okrucieństwo? – to temat przewodni pierwszego w tym roku wydania „Głosu dla Życia”. „Dzisiaj na każde pięć osób, które umierają w Holandii, jedną zabija lekarz, zaś ze statystyk amerykańskiego stanu Oregon wynika, że ża [1]: zdjecia/glos_dla_zycia1.jpg (Okładka pierwszego tegorocznego numeru 'Głosu dla życia'. Kliknij, aby zobaczyć ją większą)

Eutanazja – litość czy okrucieństwo? – to temat przewodni pierwszego w tym roku wydania „Głosu dla Życia”. „Dzisiaj na każde pięć osób, które umierają w Holandii, jedną zabija lekarz, zaś ze statystyk amerykańskiego stanu Oregon wynika, że żaden z pacjentów, którzy popełnili samobójstwo w asyście lekarza, nie podał jako przyczyny swojej decyzji bólu” - mówi dr. John Willke, światowej sławy ekspert z dziedziny bioetyki i ludzkiej rozrodczości, Prezes Międzynarodowej Federacji Prawo do Życia.

O istocie eutanazji, jej rodzajach oraz zgubnych argumentach jej zwolenników pisze dr Tadeusz Jakubowski w artykule „Eutanazja”.

„Kto właściwie domaga się eutanazji? Wcale nie ludzie, którzy cierpią, ale ci, którzy chcą się tych cierpiących pozbyć. Społeczeństwo nie chce też widzieć cierpiących, bo to psuje nastrój, jest zagrożeniem dla komfortu psychicznego, dobrego samopoczucia...”. - Eutanazja, czyli egoizm - wywiad z ks. Waldemarem Hanasem, kapelanem jednego z poznańskich szpitali.

„Kochanie! Całym sercem byłam przy Tobie, gdy po trudach porodu podano Ci Twoje maleństwo. Czułam, jak zadrżało Ci serce, gdy zobaczyłaś, że ta słodka kruszynka nie jest podobna do Ciebie, ani do swego ojca, że ma dziwnie azjatyckie rysy... Zespół Downa – monglizm... Piszę do Ciebie właśnie po to, aby Ci powiedzieć: Nie lękaj się”. - Aleksandra Napierała - List do Matki, która urodziła dziecko z zespołem Downa.

„Głos Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia” – Polska Federacja Ruchów Obrony Życia skupia obecnie 136 ruchów i organizacji podejmujących działania na rzecz obrony życia i rodziny. Od tego roku na łamach „Głosu dla Życia” prezentacja poszczególnych ruchów i organizacji.

Stałe dodatki „Głosu dla Życia”: Nauka Kościoła, wkładka: Alkohol i Rodzina, Głos Duszpasterstwa Rodzin, a także Słowniczek Pro-life, a w nim artykuł znanego obrońcy życia, prof. Włodzimierza Fijałkowskiego.
«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
-3°C Sobota
rano
0°C Sobota
dzień
0°C Sobota
wieczór
-2°C Niedziela
noc
wiecej »