Przy trumnie zmarłego kard. Glempa modlą się biskupi oraz warszawscy kapłani.
W bazylice Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu trwają uroczystości żałobne. Przed południem przy trumnie zmarłego prymasa Mszę św. odprawił kard. Kazimierz Nycz. Po Mszy św. warszawiacy tłumnie żegnali i oddawali hołd swojemu Pasterzowi. Przed trumną stanęli m.in. były minister finansów i spraw zagranicznych Andrzej Olechowski i aktor Jerzy Zelnik.
O godz. 16 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana, której przewodniczy nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. Przy ołtarzu za Zmarłego modli się kilkunastu biskupów oraz kilkuset kapłanów. Nuncjusz odczytał telegram Benedykta XVI, wystosowany przez Papieża na wieść o śmierci kard. Józefa Glempa. "Osobiście bardzo ceniłem jego szczerą dobroć, prostotę, otwartość i serdeczne oddanie sprawie Kościoła w Polsce i na świecie. Takim pozostanie w mojej pamięci i modlitwie" - napisał Papież.
Po Eucharystii do archikatedry warszawskiej wyruszy kondukt żałobny z trumną z ciałem kard. Glempa. Trumna będzie wystawiona w archikatedrze do poniedziałku. W tym dniu o godz. 11 rozpocznie się uroczysta Msza św. pogrzebowa koncelebrowana przez biskupów z Polski i z zagranicy oraz duchownych archidiecezji warszawskiej i innych diecezji.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Pozostajemy wierni zasadzie, zgodnie z którą granic nie można zmieniać siłą.
" Iran zawsze wspomagał lud Libanu i ruch oporu, i będzie to robić nadal".
Włochy, W. Brytania, Niemcy, Australia i Nowa Zelandia nie zgadzają się.
Szkody "ograniczone". Kościół otwarto już dla zwiedzających.
Co najmniej sześciu żołnierzy zginęło, wiele osób jest rannych.
Ten korytarze nie będzie pasażem należącym do Trumpa, ale raczej grobowcem jego najemników.