Jan Paweł II nie ustaje w wezwaniach o pokój w Ziemi Świętej. Po raz kolejny wspomniał o tym na zakończenie audiencji generalnej. - Wzywam teraz was wszystkich, abyście przyłączyli się do mojej modlitwy, błagając Boga o pokój w Ziemi Świętej. Prosimy Najświętszą Pannę o orędownictwo, ażeby zakończyły się powodzeniem podjęte z różnych stron próby przezwyciężenia tragicznej sytuacji, w jakiej znajdu
Jan Paweł II nie ustaje w wezwaniach o pokój w Ziemi Świętej. Po raz kolejny wspomniał o tym na zakończenie audiencji generalnej. - Wzywam teraz was wszystkich, abyście przyłączyli się do mojej modlitwy, błagając Boga o pokój w Ziemi Świętej. Prosimy Najświętszą Pannę o orędownictwo, ażeby zakończyły się powodzeniem podjęte z różnych stron próby przezwyciężenia tragicznej sytuacji, w jakiej znajdują się tak już doświadczeni mieszkańcy tego regionu - powiedział Papież. Na zakończenie przed odśpiewaniem "Regina Caeli" i błogosławieństwem podkreślił: "Modlitwa o pokój w Ziemi Świętej. Modlitwa o pokój w Ziemi Świętej".
Rozważania Ojca Świętego osnute były wokół Psalmu 80 (79), mówiącego o ludzie Izraela, oczekującym swego Pasterza. - Psalm 80 (79), mówiący o spustoszonej winnicy Pańskiej, odczytany na początku audiencji, zwany bywa pieśnią rozpaczy i błagania narodu Izraela - powiedział Papież. Podkreślił, że rozbrzmiewa w niej krzyk ludu, który w chwili ciężkiej próby zwraca się z ufnością do Boga. Przywołuje Go jako Pasterza Izraela, który prowadzi swój zastęp i strzeże go, a zarazem jako Pana winnicy.
W symbolice biblijnej - wyjaśniał Papież - winnica oznacza Izraela, a Ojcowie Kościoła jednomyślnie widzieli w niej także proroczą zapowiedź Chrystusa i Kościoła. On także, zasadzony przez Boga, jest darem Jego miłości, znakiem płodności i radości i tak jak winnica, która ma przynosić owoce, wymaga pracy i współpracy człowieka.
W czasie audiencji Papież zrobił miłą niespodziankę obecnym na sali Polakom. Kiedy wymieniony przez Jana Pawła II regionalny zespół z Męciny "Mali Męcinianie" wykonał piosenkę zaczynającą się od słów "Tobie, Ojcze Święty, tu na Watykanie..." Jan Paweł II powiedział: "Teraz ja wam zaśpiewam". I zaśpiewał: "Chrystus zmartwychwstan jest, nam na przykład dan jest, iż mamy z martwych powstać, z Pan Bogiem królować. Alleluja". Potem powrócił do tematu wygłoszonej wcześniej po włosku katechezy. - Mówiliśmy dzisiaj o Psalmach, a to są nasze psalmy o Zmartwychwstaniu. Psalmy paschalne, wielkanocne. Czas wielkanocny trwa przez pięćdziesiąt dni. Życzę wszystkim, ażeby wytrwali w łasce Bożej i w miłości wzajemnej.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.
W środę odbyło się kilka pogrzebów ofiar, wśród których były całe rodziny.
Na to trzydniowe, międzynarodowe spotkanie przybędzie ok. 30 osób z Polski.