Papież wsparty modlitwą

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty powiedział, że odczuwa siłę modlitwy całego Kościoła za niego i pragnie wszystkim za nią podziękować. Swoje rozważania poświęcił właśnie modlitwie. Nawiązując do obchodzonej poprzedniego dnia uroczystości Apostołów Piotra i Pawła i czytanych wtedy słów z Dziejów Apostolskich o modlitwie Kościoła za uwięzionego Piotra, Ojciec Święty powi

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty powiedział, że odczuwa siłę modlitwy całego Kościoła za niego i pragnie wszystkim za nią podziękować. Swoje rozważania poświęcił właśnie modlitwie.

Nawiązując do obchodzonej poprzedniego dnia uroczystości Apostołów Piotra i Pawła i czytanych wtedy słów z Dziejów Apostolskich o modlitwie Kościoła za uwięzionego Piotra, Ojciec Święty powiedział: "Każdego dnia doświadczam tego, że moją posługę wspiera nieustanna modlitwa Ludu Bożego: tak wielu nieznanych mi, ale bliskich memu sercu osób, które ofiarowują Panu swe modlitwy i swe ofiary według intencji Papieża. W chwilach największych trudności i cierpień ta siła duchowa jest cenną pomocą i głęboką radością" - powiedział Jan Paweł II. Zapewnił wiernych Rzymu i całego świata, że stale potrzebuje tej modlitwy, bez której nie mógłby odpowiedzieć na słowa Pana, skierowane do Szymona Piotra: "Wypłyń na głębię!".

Ojciec Święty przypomniał też, że obaj apostołowie po przezwyciężeniu licznych prób, łącznie ze śmiertelnymi, dzięki pomocy Bożej mogli wypełnić swoją misję apostolską tu, w Rzymie, gdzie tak wiele śladów przywołuje ich pamięć.

Po odmówieniu modlitwy i udzieleniu zgromadzonym błogosławieństwa apostolskiego Papież pozdrowił pielgrzymów, obecnych na Placu, w tym również swych rodaków. Po polsku powiedział: "Pozdrawiam pielgrzymów z Polski, z Dąbrowy Białostockiej i z Luboszyc, z Pajęczna, z Krzyża Wielkopolskiego, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Sandomierza, z Frankfurtu Dziecięcy Zespół Tańca Cracovia oraz pielgrzymów indywidualnych. Szczęść Boże!".

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
20°C Środa
dzień
20°C Środa
wieczór
20°C Czwartek
noc
19°C Czwartek
rano
wiecej »