Rabin broni Prefekta

Zdaniem D. Rosena ataki na abp. G. L. Müllera za porównanie niechęci do Kościoła do pogromów, wynikają „ze złej woli”.

- Celowe kampanie mające na celu dyskredytację Kościoła w Ameryce Północnej oraz u nas w Europie doprowadziły do tego, że w niektórych obszarach już dziś duchowni są publicznie atakowani. Także w telewizji przeprowadza się ataki na Kościół, których arsenał wywodzi się jeszcze z walk totalitarnych ideologii z chrześcijaństwem. W ten sposób rośnie sztucznie wywołana złość, która czasem przypomina nastrój pogromów – powiedział prefekt Kongregacji Nauki Wiary w wywiadzie udzielonym dziennikowi „Die Welt”.

Po tej wypowiedzi w Niemczech zawrzało. Minister sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Schnarrenberger zarzuciła duchownemu, że porównuje sytuację do Holocaustu. Abpa Müllera wziął w obronę dyrektor Amerykańsko-Żydowskiego Komitetu Spraw Międzyreligijnych, rabin David Rosen.

- Żadne porównanie do okrucieństw Shoah nie jest odpowiednie – powiedział w rozmowie z „Die Welt”. – Równie jasne powinno być dla każdego rozsądnego człowieka, kto czytał słowa abpa Müllera, że takie porównanie nie było jego intencją. Wyciągać z tego wywiadu taki wniosek może wynikać jedynie ze złej woli – dodał.

«« | « | 1 | » | »»
 • Rohirrim
  05.02.2013 12:54
  Rzeczywiscie obrona : rabin zasugerował że prefekt nie rozumie znaczenia własnych słów : "Żadne porównanie do okrucieństw Shoah nie jest odpowiednie. Równie jasne powinno być dla każdego rozsądnego człowieka, kto czytał słowa abpa Müllera, że takie porównanie nie było jego intencją ". Skoro równie jasne powinno to być "dla każdego rosądnego człowieka" - to, ciekawe czy znajdzie sie ktos gotowy zaryzykować własną "rozsądnoscią" i poprosi rabina o rozwinięcie tego znaku zakazu ?
 • Traper
  06.02.2013 08:30
  Rabin odniósł się do słów Pani Minister Sprawiedliwości, która "wrzuciła do jednego worka" pogromy i Shoah. Oba są zbrodnicze, ale istnieje różnica! Porównanie Abpa jest uprawnione: zarówno dzisiejsze prześladowania chrześcijan, jak i dawniejsze pogromy ludności żydowskiej to akty prześladowania na tle religijnym.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  22°C Niedziela
  noc
  18°C Niedziela
  rano
  26°C Niedziela
  dzień
  26°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »