Ekstremalna Droga Krzyżowa przy -24 st. C

Kiedy przychodzi czas na kryzys, jest zimno, wieje, pada deszcz ze śniegiem, nie czujesz stóp, bioder, a barki są spięte jak nigdy wcześniej, masz ochotę usiąść na ziemi i rozpłakać się jak dziecko.

I wtedy zdajesz sobie sprawę, że to nic nie da, bo jesteś w środku niczego. Jedyną opcją jest pokonanie samego siebie. I to pozostanie we mnie już chyba na zawsze." - to, co brzmi jak relacja uczestnika obozu przetrwania albo selekcji do wojsk specjalnych, jest w rzeczywistości wyznaniem wiary. Wyznaniem wiary kogoś, kto przeszedł Ekstremalną Drogę Krzyżową.

Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) narodziła się w Męskiej Stronie Rzeczywistości - duszpasterstwie skupionym wokół ks. Jacka Stryczka z Krakowa. Jej ideą jest pokazanie krzyża jako wyzwania, które można podjąć. Tym wyzwaniem może być przejście w ciszy (obowiązuje zasada milczenia) około 50 km w nocy po polnych drogach. Wiele osób odkrywa, że takie warunki sprzyjają kontemplacji Męki Pańskiej. W tym roku EDK w Polsce wyjdzie z Krakowa, Alwerni, Leśniowa, Puńcowa, Tarnowa, Zakliczyna, Warszawy, Wrocławia, Zawoi, Jarosławia, Gliwic i Oświęcimia. Jak w zeszłym roku, pielgrzymi wyruszą także z Blackburn w Anglii. Ekstremalność EDK nabierze nowego znaczenia dzięki pracownikom Polskiej Stacji Polarnej w fjordzie Hornsund na Spitsbergenie, którzy zorganizują EDK obok Zatoki Białych Niedźwiedzi, gdzie temperatura w marcu dochodzi do -24 stopni Celsjusza, a wiatr potrafi wiać z prędkością do 37 km/h.
W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w nocy z 22 na 23 marca. Na odnowionej stronie internetowej, www.edk.org.pl, przez pierwsze cztery dni zapisów zarejestrowało się ponad 550 osób. Zapisy trwają do 19 marca.

Ekstremalna Droga Krzyżowa EDK 2013

«« | « | 1 | » | »»
 • jad
  13.03.2013 11:33
  jad
  No cóż, jak dla mnie, to ekstremalnie mękę Pańską rozważają mieszkańcy Ameryki Łacińskiej, którzy w trakcie nabożeństwa się biczują. Albo Filipińczycy, którzy potrafią się nawet ukrzyżować.
  W sumie można i tak. Byle tylko akcent w tym wszystkim padł bardziej na Krzyż niż na ekstremę.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  22°C Niedziela
  dzień
  23°C Niedziela
  wieczór
  20°C Poniedziałek
  noc
  17°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »