Tylko jedna trzecia Polaków (33,4 proc.) sądzi, że wolny rynek jest lepszy niż socjalistyczna, państwowa gospodarka planowa, a pozostali nie mają zdania - wynika z badań, do których dotarła "Rzeczpospolita".
"Postawy ekonomiczne w czasach niepewności" to badania przeprowadzone na zlecenie Akademii Leona Koźmińskiego przez CBOS. Jak powiedział gazecie ich autor prof. Krzysztof Zagórski, Polacy oczekują od państwa bezpieczeństwa socjalnego i spodziewają się, że będzie ono spełniać opiekuńczą rolę. Jednak to nie znaczy, że myślą o powrocie do dawnego systemu sprzed transformacji. Jego zdaniem Polacy widzą, że jest gorzej, niż oczekiwali i spodziewają się pomocy ze strony rządu, ale to nie jest tęsknota za PRL.
Jednak oczekiwania społeczeństwa wydają się żywcem wyjęte z czasów PRL. Z badań wynika np., że Polacy chcieliby, aby to rząd zapewniał obywatelom pracę (85 proc.) oraz żeby miejsca pracy tworzył (93 proc.). Zapewniać ma też darmową opiekę zdrowotną (85 proc.) oraz dostęp do przedszkola (aż 95 proc.).
Z badań wynika również, że mając wybór: praca w państwowej firmie czy prywatnej, wybieramy państwową (ponad 61 proc.).
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.
„W obliczu powagi zbliżającego się zadania i pilnych potrzeb obecnych czasów..."
25 kwietnia doszło do podpisana porozumienia między DR Konga z Rwandą.
"Chłopcy, czy to możliwe, że mam żyć bez was" - zapisała w pamiętniku 16 listopada 1945 roku.
Napięcie między krajami wywołał atak terrorystyczny w indyjskim stanie Dżammu i Kaszmir.
W środę podobne spotkanie przeprowadzi szef MSW Bruno Retailleau.