Kościół prawosławny w Serbii wystosował apel o wprowadzenie tam zakazu aborcji, za wyjątkiem przypadków, gdy jest to konieczne z przyczyn medycznych.
Odnośny dokument opublikowano na zakończenie ostatniej sesji Świętego Synodu, która obradowała w Belgradzie. Zwierzchnicy serbskiej Cerkwi poparli w ten sposób inicjatywę grupy prawosławnych lekarzy, którzy alarmują, że właśnie aborcja jest główną przyczyną spadku populacji Serbii, dołączając tym samym do innych plag, jak upadek moralny społeczeństwa oraz kryzys rodziny i religijności.
W Serbii proceder aborcji jest bardzo rozpowszechniony. Apelując o jego ograniczenie, prawosławny synod zalecił jednocześnie wszystkim eparchiom zorganizowanie specjalnych funduszy na wsparcie rodzin wielodzietnych.
Innym tematem, którym zajął się Święty Synod, były negocjacje serbsko-kosowskie na rzecz porozumienia w sprawie normalizacji wzajemnych stosunków. Cerkiew skrytykowała tę inicjatywę, przypominając trudną sytuację serbskiej mniejszości w Kosowie oraz bezkarne niszczenie przez muzułmańskich Albańczyków chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowego tej krainy.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.