Polscy siatkarze plażowi w fazie pucharowej

Trzy polskie męskie pary zagrają w fazie pucharowej turnieju Grand Slam World Tour w siatkówce plażowej w Berlinie. W najlepszej sytuacji są Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy zapewnili sobie miejsce w 1/8 finału.

Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (Jastrzębie Borynia), mistrzowie świata do lat 23, w czwartek pokonali wicemistrzów świata ze Starych Jabłonek Brazylijczyków Ricardo i Alvaro Filho 2:1 (16:21, 21:15, 15:8). Dzięki temu, z kompletem trzech wygranych, zakończyli zmagania w grupie D na pierwszym miejscu i bezpośrednio dostali się do drugiej rundy (1/8 finału) fazy pucharowej.

O udział w tej fazie zawodów będą musieli jeszcze walczyć Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) oraz Michał Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów).

Ci pierwsi, rozstawieni z numerem 11. brązowi medaliści tegorocznych mistrzostw Europy, w ostatnim spotkaniu grupowym przegrali z Amerykanami Jacobem Gibbem i Caseyem Pattersonem 0:2 (17:21, 18:21). Z dwoma zwycięstwami oraz jedną porażką zajęli drugie miejsce, dlatego zagrają w 1/16 finału.

Podobnie wygląda sytuacja Kądzioły i Szałankiewicza. Zdobywcy złotego medalu uniwersjady w Kazaniu ulegli w czwartek Brazylijczykom Pedro Salgado i Bruno Schmidtowi 0:2 (26:28, 17:21), co zepchnęło ich na trzecią pozycję w grupie, ale dało prawo występu w fazie pucharowej.

W eliminacjach odpadł jedyny kobiecy duet Monika Brzostek (UKS 179 Łódź) i Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin).