Papież zadbał o koszerne jedzenie dla rabina

Papież Franciszek zadbał o to, aby jego przyjaciel rabin Abraham Skórka, mieszkający w tych dniach na jego zaproszenie w Watykanie, otrzymywał tam koszerne jedzenie. O trosce papieża argentyński rabin polskiego pochodzenia opowiedział w Rzymie.

Podczas spotkania międzyreligijnego, zorganizowanego przez rzymską Wspólnotę świętego Idziego rabin z Buenos Aires ujawnił, że gdy napisał do papieża zawiadamiając go o swym przyjeździe do Wiecznego Miasta, otrzymał w odpowiedzi zaproszenie do watykańskiego Domu świętej Marty, w którym mieszka Franciszek.

"Odkąd przyjechałem, widziałem papieża przy śniadaniu, obiedzie i kolacji. Winien jest mi jeszcze podwieczorek" - zażartował Abraham Skórka. Według jego relacji Franciszek osobiście dopilnował, aby żydowski przyjaciel otrzymywał w hotelu Watykanie, gdzie się zatrzymał, koszerne jedzenie.

Rabin Skórka pytany o papieża zapewnił: "Zobaczyłem, że ma się bardzo dobrze, niezwykle dużo pracuje, jest skoncentrowany i pełen sił".

W minionych latach Abraham Skórka przeprowadził z kardynałem Jorge Mario Bergoglio w Argentynie kilka debat, które dotyczyły takich kwestii, jak religie, fundamentalizm, ateizm i holokaust. Zapis tych rozmów ukazał się w książce.

«« | « | 1 | » | »»
 • karol
  01.10.2013 08:06
  To przyjaciel papieża z którym wspólnie m.in. wydali ksiązkę o wieże. To cytat z tej książki :
  "Katolicki kapłan nie ma prawa w żaden sposób wtrącać się do czyjegoś życia prywatnego. Jeśli Bóg podczas stworzenia podjął ryzyko uczynienia nas wolnymi, kimże ja jestem, aby się wtrącać? Potępiamy "molestowanie duchowe", które ma miejsce, jeśli duszpasterz narzuca wskazówki, postępowanie i wymagania w sposób, który odsuwa na bok wolność innych osób."
  Podobna w tonie w wymowie do znanych nam o homoseksualiźnie itp.
  Ja mam przypuszczenie że przyjechał pomóc Franciszkowi w reformie kościoła - co zbiegło sie z odwołaniami szeregu biskupów ze stanowisk. Ma tytuł doktora na katolickim uniwersytecie :
  "Rabin Abraham Skorka otrzymał niedawno w obecności kadynała Bergoglio doktorat honoris causa na Pontyfikalnym Katolickim Uniwersytecie w Buenos Aires w 2012 roku. Rabin Skorka znany jest w Argentynie ze swojego poparcia dla homoseksualnych związków partnerskich oraz ataków na kościół katolicki. W wygłoszonym w czasie wspomnianej uroczystości na uniwersytecie wykładzie rabin:
  - twierdził, że korzenie ideologii nazizmu tkwią w teologii katolickiej;
  - jego zdaniem, nie mozna poznać chrześcijaństwa bez znajomości judaizmu;
  - określi Jezusa Chrystusa mianem “dude” (cos jak nasz “facet”);
  - twierdził, że nauczanie Chrystusa o dobroczynności tkwi w Talmudzie;
  Wykład zakończył stwierdzeniem, ze „Czekamy na Mesjasza. On przyjdzie kiedy tak zadecyduje Bóg.”"
  papiez Franciszek otwarty jest też na współprace z masonami - w 2012, w katedrze w Buenos Aires nastąpiłio spotkanie kard. Bergoglio z żydowską masonerią z B'nai B'rith.
  Myśle że czekają nas powazne zmiany w kościele. Wszystko w duchu demokratyzacji kościoła.
 • Damian
  01.10.2013 09:00
  karol- książkę o "wieże" powiadasz ...
  Będziemy się za Ciebie I TOBIE PODOBNYCH modlić.
 • xyz
  01.10.2013 12:49
  Dziękuję Karolowi za cytaty z książki i informacje.
  Kto ma uszy niechaj słucha. Niestety, większość woli zamknąć oczy, zatkać uszy i łykać tabloidowe wieści o wspaniałym Franciszku.
  Potrzebna wielka modlitwa za Kościół, bo widać, że znaleźliśmy się na równi pochyłej.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  26°C Sobota
  dzień
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  20°C Niedziela
  rano
  wiecej »