Próbowałem odwieść Benedykta XVI od rezygnacji

Sekretarz Benedykta XVI, abp Georg Gänswein powiedział, że próbował przekonać papieża, by nie rezygnował i kontynuował posługę Piotrową.

W wywiadzie dla niemieckiego tygodnika „Bunte” obecny prefekt Domu Papieskiego przyznał, że o zamiarze rezygnacji, ogłoszonej ostatecznie 11 lutego br., wiedział z wyprzedzeniem i starał się sprawić, by papież zmienił zdanie, ale mu się nie udało.

Potwierdził jednocześnie, że afera przecieków prywatnych dokumentów z biurka papieża do mediów, tzw. VatiLeaks, nie miała związku z decyzją Benedykta XVI. Papież po prostu doszedł do wniosku, że nie ma już wystarczających sił, by przewodzić Kościołowi w tak burzliwych czasach i że „potrzebny jest nowy, silny sternik, który przejmie kontrolę nad sytuacją”.

Pytany o różnice między Benedyktem XVI i jego następcą, abp Gänswein wyjaśnił, że wynikają one z ich stylu bycia. Największą jest sposób, a w jaki kontaktują się z ludźmi. Franciszek wychodzi im naprzeciw i lubi ich uściskać, podczas gdy Benedykt XVI jest bardziej milczący, lubi spokój i ciszę, dlatego starał się unikać tłumów.

«« | « | 1 | » | »»
 • Tomii
  11.10.2013 17:45
  I wielka szkoda że mu się nie udało :(( bo ten modernista Franciszek do końca zniszczy KK...
 • nirs
  11.10.2013 22:40
  Jak to dobrze ze Benedykt abdykował.
  Dzięki tej decyzji mamy obecnie najwspanialszego papieża ze wszystkich papieżów.
  Jak to dobrze, że ten papież jest papieżem, bo jest najfajniejszym z papieżów wszystkich. Ament.
 • ed
  11.10.2013 23:04
  Tak, fajnie. AmenT, amenT. Papiez ma byc cool i fajny, bo to istota rzeczy.
 • Ire
  11.10.2013 23:08
  Trochę to dziwne ale wszystkie lewicowe media atakowały Benedykta a z Franciszkiem jest odwrotnie. Dla mnie była to część miary jego wiarygodności, gdy wszelkie wyborcze i tevałeny szczekały na niego, że jest wierny nauczaniu Kościoła. Benedykt był bardzo wyrazisty w tej i był wierny tradycji, nie wprowadzał zmian w obrzędach tylko pokornie je wykonywał. Natomiast Franciszek zaczyna nieco zmieniać. Nawet pierwsz jego msza św. jako papieża była zmieniona... Jak patrzyło się na Benedykta to mimo tego, że był ubrany we wszystkie szaty papieskie (drogie i dobrej jakości) to była w nim pełna pokora. Nikomu nie powiedział: "zabierz to karnawał się skończył" wystawiając go chichot mediów. Ale to szczegół. Niby szczegół. Za rok ma być synod biskupów w sprawie Eucharystii dla rozwiedzionych i żyjących w nowych związkach. Oby Franciszek był wierny dotychczasowemu nauczaniu Kościoła i nie zmienił go ani na jotę. Po owocach go poznamy zresztą.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  21°C Poniedziałek
  wieczór
  17°C Wtorek
  noc
  14°C Wtorek
  rano
  22°C Wtorek
  dzień
  wiecej »