Mysłowice: Finał konkursu wiedzy o Janie Pawle II

W auli Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach odbył się finał Konkursu Wiedzy o Osobie i Nauczaniu Jana Pawła II. Wzięło w nim udział 37 uczniów z Województwa Śląskiego.

To trzecia edycja konkursu, który organizuje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Mysłowicach. Po raz pierwszy jednak przedsięwzięcie to miało zasięg wojewódzki. Do udziału zaproszeni zostali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 60 z nich nadesłało prace w jednej z dwu zaproponowanych kategorii: literacko- historycznej oraz dokumentalno-artystycznej. 2 kwietnia w finale w Mysłowicach test dotyczący życia Jana Pawła II napisało 37 uczestników. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyły Katarzyna Bochenek z ZSP nr 1 w Mysłowicach, Agnieszka Tomaszewska z I LO w Mysłowicach i Ewelina Piwowarska z VII LO w Sosnowcu. W gronie uczniów szkół gimnazjalnych pierwsze miejsca zajęły Anna Kaczmarczyk z Gimnazjum nr 2 w Czeladzi i Katarzyna Fisek z Gimnazjum w Kozach. – Profesjonalizm niektórych uczestników przeszedł nasze oczekiwania, zarówno w pracach literackich, jak i prezentacjach artystycznych – zapewniła dr Dorota Luber ze ZSP nr 1, inicjatorka konkursu.Ideą konkursu, co podkreślają jego organizatorzy, było zarówno ukazanie młodemu człowiekowi postaci Jana Pawła II, jak i przybliżenie ważnych zagadnień pobudzających uczniów do samodzielnych przemyśleń nad aktualnością nauczania Papieża.– Życzę wam, abyście poprzez słowo Jana Pawła II zapisane w jego książkach, jak i na taśmach czy płytach, potrafili zachować te wartości, a w efekcie tego mogli przekazywać je również innym – powiedział uczestnikom konkursu ks. Krzysztof Kasza, dziekan dekanatu Mysłowice. – Bezpośredni, bliższy kontakt z Janem Pawłem II miałam podczas jego pielgrzymki w 1997 r. w Sosnowcu. Dzisiejszy konkurs był przypomnieniem sobie tej postaci, również tamtego wydarzenia – powiedziała zwyciężczyni w grupie starszej, Katarzyna Bochenek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Mysłowicach. Zwycięscy konkursu otrzymali aparaty cyfrowe, zaś wszyscy uczestnicy finału – pamiątkowe dyplomy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Czwartek
  dzień
  25°C Czwartek
  wieczór
  23°C Piątek
  noc
  19°C Piątek
  rano
  wiecej »