W odpowiedzi na pytanie Gosc.pl Ministerstwo Zdrowia informuje: skład komisji został zmieniony.
Po skandalicznej wypowiedzi prof. Jana Hartmana o legalizacji kazirodztwa, został on usunięty z działającej przy ministrze zdrowia Komisji do spraw etyki w ochronie zdrowia.
Komisja została powołana w maju 2013 r. przez ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. W jej skład weszli naukowcy, prawnicy oraz filozofowie, w tym Hartman, znany już wówczas ze skrajnie lewicowych poglądów i agresywnej retoryki. Już po miesiącu wywołał skandal wywiadem, jakiego udzielił pismu Medexpress, w którym zaatakował Kodeks Etyki Lekarskiej. Nazwał go „mieszaniną mowy-trawy oraz ekspresji różnych korporacyjnych fobii, urazów i zaklęć, nieudolną próbą połączenia dwóch zasad: dobra pacjenta i dobra korporacji”. W obraźliwym tonie wydrwił normy ogólne, do jakich odwoływali się autorzy kodeksu.
W środowisku lekarskim zawrzało. W ciągu tygodnia pod apelem o odwołanie z komisji etycznej Jana Hartmana podpisało się 18 profesorów i prawie 2 tys. lekarzy. Wówczas jednak min. Arłukowicz odmówił. – Prof. Hartman nie prezentuje stanowiska komisji ds. etyki w ochronie zdrowia. Na swoim blogu i w wypowiedziach dla mediów może wypowiadać dowolne sądy – mówił wówczas rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.
Tym razem jednak najwyraźniej minister zmienił zdanie. W odpowiedzi na pytanie zadane przez Gosc.pl, rzecznik prasowy Ministra Zdrowia Krzysztof Bąk poinformował nas, że „skład Komisji do spraw etyki w ochronie zdrowia, działającej przy ministrze zdrowia, został zmieniony. W nowym składzie nie ma profesora Jana Hartmana”.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.