Na specjalnej audiencji Ojciec Święty przyjął parę królewską z Belgii, Filipa I i Matyldę. Ich wizyta w Watykanie była planowana już w grudniu, jednak przesunięto ją w związku ze śmiercią królowej Fabioli.
Było to ich pierwsze spotkanie z Papieżem od objęcia tronu przez Filipa. Towarzyszący parze królewskiej dziennikarze zwrócili uwagę na usztywnioną nogę Matyldy, która odniosła kontuzję na nartach. Poruszającej się o kulach królowej Franciszek pomógł zająć miejsce w fotelu.
Po 20-minutowej audiencji u Papieża król i królowa Belgów spotkali się z kardynałem sekretarzem stanu Pietro Parolinem i z szefem watykańskiej dyplomacji abp. Paulem Gallagherem. Rozmawiano m.in. o kwestiach związanych ze spójnością społeczną, edukacją młodzieży, migracją, podkreślając potrzebę dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego. Gdy chodzi o sprawy międzynarodowe, skupiono się na przyszłych perspektywach Europy – poinformowano w watykańskim komunikacie.
W śledztwie ws. darowizny Orlenu dla Watykanu w pandemii podejrzenie szkody na ponad 4,2 mln zł.
Chiny będą tez kontrolować ekspport wolframu, telluru, rutenu, molibdenu...
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał o tym z Donaldem Trumpem już jesienią 2024 r.
"W naszej rzeczywistości silnie obecny jest klerykalizm – i to obustronny."
Papież Franciszek otworzył w poniedziałek w Watykanie międzynarodowy szczyt na temat praw dzieci.