Ciała trzech ofiar zamachu w Tunisie są już w Polsce - dowiedziała się PAP w środę ze źródeł dyplomatycznych. Powrót dwóch ciężej rannych osób, które kontynuują leczenie w Tunezji, jest wstępnie planowany na sobotę.
Według informatorów PAP ciała ofiar dotarły do kraju we wtorek - ze względu na rodziny nie podano oficjalnej informacji wcześniej.
Do zamachu w Tunisie doszło w poprzednią środę w słynnym Muzeum Narodowym Bardo. Terroryści strzelali i do zwiedzających w środku budynku, i do turystów w autobusach zaparkowanych przed placówką. Wśród zwiedzających muzeum w krytycznym momencie była grupa 36 polskich obywateli. Wśród ofiar śmiertelnych było trzech Polaków, dziesięciu zostało rannych.
Do zamachu, w którym zginęły 23 osoby z różnych krajów, przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego.
W piątek do Warszawy wróciło osiem rannych osób.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.
Zaatakowali samo centrum miasta, zabijając 34 i raniąc 117 osób
Rozpoczął się kolejny etap renowacji jednej z najbardziej znanych budowli Stambułu.