Finał hokejowy nie w Wielki Piątek i Wielkanoc

Wbrew oporowi władz Polskiej Hokej Ligi, finaliści tegorocznych rozgrywek postanowili przełożyć dwa mecze o mistrzostwo Polski (mecze nr 6 i nr 7), które były planowane na Wielki Piątek i Niedzielę Wielkanocną.

Władze obydwu klubów (JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy) oraz prezydenci miast, w których mają one swe siedziby, wystosowały list, w którym wyraziły zdecydowany sprzeciw wobec rozgrywania tak ważnych dla wszystkich kibiców hokeja na lodzie spotkań w dwóch wyjątkowych dniach zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Decyzję Polskiej Hokej Ligi o odmowie zmiany terminu dwóch meczów uznali za niezrozumiałą i wręcz skandaliczną.

„Najważniejsze dla wszystkich chrześcijan święta powinny być czasem zadumy, czasem spędzonym z rodziną. Trudno wyobrazić sobie radość kibiców na ulicach miasta po zdobyciu tytułu mistrzowskiego np. w Wielki Piątek - w dniu upamiętniającym śmierć Jezusa Chrystusa.  Nie możemy pozbawić kibiców i samych zawodników tej radości i emocji, które się wiążą ze zwycięstwem w tak ważnych i trudnych rozgrywkach” - stwierdzili przedstawiciele klubów i ich miast.

W efekcie, mimo wcześniejszych oporów, hokejowe władze zgodziły się na przeniesienie meczów na Wielki Czwartek (2 kwietnia, godz. 16:30) w Tychach i ewentualnie Wielką Sobotę (4 kwietnia, godz. 14:30) w Jastrzębiu-Zdroju. Cofnęły tym samym swój sprzeciw, motywowany problemami ze zmianą pory transmisji telewizyjnej na krótko przed planowanymi meczami.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  0°C Wtorek
  rano
  3°C Wtorek
  dzień
  3°C Wtorek
  wieczór
  2°C Środa
  noc
  wiecej »