Papież błogosławi "Zbuduj FreeDOM"

"Wszystkim, którzy wspierają was w tej istotnej pracy, oraz tym, na rzecz których pracujecie, Papież Franciszek zapewnia modlitwę" - czytamy w liście z Watykanu, będącym odpowiedzią na kampanię #Zbuduj FreeDOM, której celem jest wybudowanie schroniska dla ofiar handlu ludźmi w Kenii.

"Jego Świątobliwość Papież Franciszek z wdzięcznością dowiedział się o wysiłkach organizacji HAART mających na celu zwalczanie handlu ludźmi w Afryce Wschodniej. Modli się aby inicjatywa „ZBUDUJ FreeDOM” pomogła w uwolnieniu mężczyzn, kobiet i dzieci, pomagając im w procesie rehabilitacji, i odzyskaniu godnego życia" - napisał  kard. Pietro Parolin, w odpowiedzi na zainicjowaną w Polsce kampanię społeczną #Zbuduj FreeDOM.

Papież błogosławi "Zbuduj FreeDOM"   Adam Balcerek/Materiały kampanii #Zbuduj FreeDOM Celem kampanii jest pozyskanie środków na wybudowanie schroniska dla ofiar współczesnego niewolnictwa w Nairobi (Kenia), które poprowadzi organizacja HAART Kenya założona w 2010 r. w Nairobi, przez Polaka, Radosława Malinowskiego. Organizatorem kampanii na rzecz wsparcia działań HAART jest Fundacja Razem dla Afryki.

Działania HAART obejmują pomoc ofiarom, szkolenia o skali problemu, wsparcie medyczne, psychologiczne, prawne. HAART współpracuje z organizacjami rządowymi, archidiecezją Nairobi i diecezją Ngong. Do chwili obecnej organizacja uratowała ponad 300 osób, przeprowadziła setki zajęć uświadamiających docierając do ponad 20 000 mieszkańców slumsów i terenów wiejskich.

Kampanii #Zbuduj FreeDOM patronuje m.in. Gość Niedzielny i Radio eM, a jej ambasadorami są m.in. Krzysztof Zanussi, Księżna Maria Beckman Sapieha, Kabaret Mumio.

"Wszystkim, którzy udzielają wam wsparcia Papież Franciszek zapewnia modlitwę, aby Bóg Wszechmogący pobłogosławił i kierował waszą pracą" - czytamy w liście z Watykanu. Strona kampanii i możliwość wsparcia: www.zbudujfreedom.pl

Papież błogosławi "Zbuduj FreeDOM"   List przesłany do HAART Kenya, w odpowiedzi na inicjatywę "Zbuduj FreeDOM" Pełna treść listu:

"Jego Świątobliwość Papież Franciszek z wdzięcznością dowiedział się o wysiłkach organizacji HAART mających na celu zwalczanie handlu ludźmi w Kenii i Afryce Wschodniej i zachęca Was do kontynuacji kampanii mającej na celu zbudowanie schroniska dla ofiar tej zbrodni.

Wasza troska wobec ofiar i wysiłki na rzecz uświadamiania o handlu ludźmi są szczególnie znaczące, zważywszy na ukrytą naturę procederu handlu ludźmi i niski stan wiedzy o tym zjawisku, które odbiera ofiarom ich ludzką godność.

Jego Świątobliwość modli się, aby inicjatywy HAART, zwłaszcza „ZBUDUJ FreeDOM”, pomogły w uwolnieniu mężczyzn, kobiet i dzieci z niesprawiedliwości handlu ludźmi i wsparły proces rehabilitacji, który umożliwi byłym ofiarom godne i pełne życie.

Wszystkim, którzy udzielają wam wsparcia w waszej pracy oraz tym, dla których poświęcacie swój trud, Papież Franciszek zapewnia modlitwę, aby Bóg Wszechmogący pobłogosławił i kierował waszą pracą.

Kardynał Pietro Parolin
Sekretarz Stanu"

Czytaj również: Niewolnictwo istnieje. Zbuduj FreeDOM!

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
5°C Środa
wieczór
5°C Czwartek
noc
4°C Czwartek
rano
9°C Czwartek
dzień
wiecej »