Jest teologiem i przedsiębiorcą. Jego firma staje się coraz lepsza - nie tylko z nazwy. Twierdzi, że na wolnym rynku mogą przetrwać wyłącznie ludzie uczciwi. A przy zakładaniu firmy nie liczą się na pierwszym miejscu pieniądze.
Jeśli wierzyć obiegowym informacjom, tylko niecałe 30 proc. teologów pracuje w zawodzie. Pozostali radzą sobie w innych sektorach. Część z nich ma również głowę do biznesu. W ich gronie znajdują się też tacy, którzy swoją aktywnością na rynku starają się obalić mit, że jak coś jest katolickie, to musi byle jakie.
Takim człowiekiem jest Paweł Królak, absolwent teologii i elitarnych studiów biznesowych. Zanim założył firmę CorazLepszaFirma.pl, miał doświadczenie w prowadzeniu księgarni internetowej, którą założył z głębszych pobudek niż wyłącznie ekonomiczne. "Jeśli chcesz razem z nami zmieniać świat na bardziej chrześcijański, to podobnie jak my potrzebujesz rozwoju duchowego i osobistego. Bez wiedzy o świecie współczesnym nie będziemy w stanie wpływać na to, jaki będzie świat wokół nas. Czerpiąc wiedzę z książek, zmienisz swoje życie i świat wokół siebie. Jeśli chcesz robić to skutecznie, nie trać czasu na czytanie byle czego - skup się na takich książkach, które naprawdę są najlepsze" - czytamy na oficjalnej stronie serwisu z książkami.
Założenie CorazLepszejFirmy, czyli portalu i firmy szkoleniowej Paweł Królak tłumaczy wewnętrznym impulsem. Uważa, że jeżeli cokolwiek ma się zmienić w świecie na lepsze, to jedynymi ludźmi, którzy to mogą zrobić, są przedsiębiorcy. - Dojrzewałem do tej decyzji od wielu lat, prowadząc inne firmy i przyglądając się działaniom przedsiębiorców, którzy są pasjonatami - tłumaczy. Jego zdaniem, przedsiębiorca jest człowiekiem biorącym odpowiedzialność za siebie, który nie boi się nawet w trudnych warunkach zmieniać rzeczywistość, pociągając za swoją aktywnością innych ludzi. - A to, czy on prowadzi firmę, fundację czy inną organizację, nie ma znaczenia - precyzuje.
Doświadczenie prowadzenia własnej działalności, dostrzeganie trudności przedsiębiorców zmagających się z realizowaniem celów w polskich warunkach sprawiły, że postanowił stworzyć coś, co to ułatwi. - Istnieją pewne gotowe rozwiązania, tylko że nikt ich nie uczy. Nawet w szkole. Ponad dwa lata temu zaczęliśmy przygotowywać projekt mający ułatwiać przedsiębiorcom drogę do celu. Chcemy im pomagać by pasję łączyli ze skutecznością - tłumaczy P. Królak.
Obszerny artykuł na temat działalności Pawła Królaka już w najnowszym numerze „Gościa Lubelskiego”.
Równocześnie rozpoczynamy cykl artykułów „ Powołanie: przedsiębiorca” autorstwa Pawła Królaka. Już niebawem ukaże się pierwszy tekst cyklu zatytułowany: „Filozofia pieniądza. Czy »dobry katolik« powinien być biedny?”.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.