Szef MSZ Węgier: Grupa Wyszehradzka wypowie się jednym głosem ws. W. Brytanii.
Kraje "wschodniej flanki Unii Europejskiej" spotkają się w przyszłym tygodniu i 15 lutego udzielą wspólnej odpowiedzi na propozycje, mające na celu zatrzymanie Wielkiej Brytanii w UE - powiedział w czwartek minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto.
"Gościłem wczoraj polskiego ministra spraw zagranicznych (Witolda Waszczykowskiego), premier Wielkiej Brytanii (David) Cameron będzie w Polsce jutro, polska premier (Beata Szydło) przybędzie z wizytą do Budapesztu w poniedziałek, a potem, 15 lutego, będziemy mieli szczyt Grupy Wyszehradzkiej" - powiedział Szijjarto w wywiadzie dla agencji Reutera. "Podejmiemy próbę wypracowania wspólnego stanowiska Wyszehradu" - dodał.
Szef dyplomacji Węgier oświadczył też, że jeśli Wielkiej Brytanii wolno byłoby stosować restrykcje dotyczące świadczeń dla obywateli innych państw UE, wzbudziłoby to "poważne pytania" o możliwość powtórzenia takiego działania przez inne duże kraje unijne.
Projekt porozumienia w sprawie warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE zakłada m.in., że kraje unijne mogłyby w wyjątkowej sytuacji ograniczyć świadczenia dla nowych migrantów z innych państw Unii.
Szijjarto powiedział też, że załamanie się strefy Schengen byłoby "wysoce problematyczne" dla tego regionu. Podkreślił, że w interesie wszystkich leży utrzymanie Schengen.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.