Wizerunki św. Jana Pawła II, Mikołaja Kopernika, Wita Stwosza, Bony Sforzy zostaną wykorzystane w kampanii promocyjnej Krakowa podczas Światowych Dni Młodzieży. Odrębnymi elementami będą dekoracja miasta oraz dodatkowe oznakowanie pomocne dla pielgrzymów poruszających się pieszo.
W kampanii promocyjnej pojawią się wizerunki osób rozpoznawalnych na całym świecie, które pochodzą z Krakowa lub są z nim związane. "Chcemy pokazać wielki potencjał Krakowa, stąd w kampanii będą obecne nie tylko postaci świętych: Jana Pawła II i siostry Faustyny, ale także ludzi ze świata kultury, nauki i sportu" - powiedział dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Rafał Perłowski.
Ponieważ do Krakowa przyjadą tysiące młodych ludzi, którzy korzystają z nowoczesnych technologii, modyfikowana jest aplikacja mobilna prezentująca Kraków (kraków.pl).
Na czas ŚDM w mieście stanie dodatkowe oznakowanie, także dla pieszych. Ułatwieniem ma być wydzielenie widocznymi już z daleka kolorami różnych stref: dróg dojścia do miejsc uroczystości, punktów informacyjnych oraz gastronomicznych, obiektów sakralnych, miejsc celebry. "Kierunki będą znakowane kolorami np. niebieskim, żółtym, czerwonym. Inny będzie kierował ludzi na Błonia, inny do Sanktuariów Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II w Łagiewnikach, jeszcze inne do Campusu Misericordiae w Brzegach" - mówił Perłowski.
W porozumieniu z Komitetem Organizacyjnym ŚDM2016 Krakowskie Biuro Festiwalowe w czterech miejscach, gdzie będzie najwięcej pielgrzymów, dodatkowo ustawi specjalne namioty, w których będzie zorganizowana informacja turystyczna.
Najważniejsze krakowskie zabytki mają być opisane w kilku językach. "Liczymy, że osoby, które przyjadą na ŚDM, nawet jeśli nie będą miały zbyt wiele czasu na zwiedzanie, przekonają się, że jest to tak fantastyczne miasto, że zechcą tu wrócić" - mówił Perłowski.
Wjeżdżających do miasta witać będą podświetlane billboardy z hasłem: "Are you ready?", co jest nawiązaniem do oficjalnego teledysku promującego ŚDM.
Dekoracja, która jednocześnie pełni rolę oznakowania i promocji wizerunkowej, składać się będzie z ok. 6 tys. różnych tablic informacyjnych, ponad 100 drogowskazów, 2 tys. oznaczeń ważnych punktów i 2,7 tys. flag.
Miasto chce, by specjaliści z Uniwersytetu Ekonomicznego, AWF i Małopolskiej Organizacji Turystycznej, przeprowadzili badania ruchu turystycznego, ze szczególnym uwzględnieniem ŚDM i wpływu tego wydarzenia na gospodarkę miasta. Badania będą się odbywać w trakcie ŚDM i będą kontynuowane w kolejnych latach, by przekonać się, jaki efekt przyniosła organizacja tak dużego wydarzenia.
Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca; weźmie w ich udział papież Franciszek. Chęć przyjazdu na ŚDM zadeklarowało już ponad 560 tys. osób, które dokonały rejestracji. Organizatorzy spodziewają się, że może być ich nawet 2,5 mln.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.