Wiara nie jest słabością, my jesteśmy słabi

- Wiara nie jest słabością, jest siłą, a przyjazd na Światowe Dni Młodzieży może być okazją do porzucenia na chwilę "życia online" i spotkania z prawdziwą wspólnotą - przekonują ambasadorzy ŚDM. Spotkania młodych z papieżem za niecałe cztery miesiące odbędą się w Krakowie.

ŚDM odczarowują wizerunek Kościoła wśród młodych ludzi jako instytucji "mocno smutnej i monotonnej" dla starszych osób - przekonuje jeden ze znanych aktorów młodego pokolenia, ambasador ŚDM Maciej Musiał. Podkreśla, że dla niego wiara jest ogromną radością, a ŚDM w Krakowie, to będzie kilka pięknych, wakacyjnych dni.

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 / World Youth Day #krakow2016 [Ambasadorzy ŚDM] Maciej Musiał

Wtóruje mu kolejny ambasador ŚDM Jasiek Mela - najmłodszy w historii zdobywca biegunów północnego i południowego. Pierwszy człowiek na Ziemi, który jako niepełnosprawny, zdobył oba bieguny w przeciągu roku, założyciel fundacji "Poza Horyzonty".

"Wiara nie jest słabością, my jesteśmy słabi, ale wiara jest siłą" - mówi Mela i gorąco zaprasza wszystkich na ŚDM do Krakowa. "Jeżeli masz jakiś problem, jeżeli nie czujesz Boga w swoim życiu, albo go czujesz za bardzo, za mało; jeżeli go gubisz; jeżeli wydaje ci się, że się nie nadajesz, jesteś do bani - no to idealnie! To jest naprawdę dobre miejsce dla ciebie. Jeżeli szukasz - nieważne, czy czujesz się dobry, czy czujesz się zły i beznadziejny (...) - to przyjedź, spotkaj się z innymi ludźmi i zobacz, że Bóg jest w każdym z nas" - zachęca.

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 / World Youth Day #krakow2016 [Ambasadorzy ŚDM] Jasiek Mela

Przekonuje też, że warto działać na rzecz innych ludzi. "Zróbmy coś, ma być lepiej (...) Ty możesz zrobić cud, ja mogę zrobić cud. Warto jest działać, warto jest robić, warto jest działać na rzecz innych ludzi" - przekonuje założyciel fundacji "Poza Horyzonty".

Ambasadorem ŚDM został także muzyk, lider zespołu T.Love Muniek Staszczyk. Mówi o sobie, że jest facetem, który ma sporo "za kołnierzem", czasami upada i wątpi. Przekonuje, że uczestnictwo w ŚDM może być okazją do oderwania się od "życia online", zdominowanego przez szybkie komunikaty, a nie prawdziwą rozmowę. "Może tam przyjedziesz sobie porozmawiać, bo może zapomniałeś już w ogóle jak się rozmawia (...) +oko w oko+" - zachęca młodych lider T.Love.

Jak mówi, w dzisiejszym życiu online wspólnotą stają się portale społecznościowe, na których młody człowiek "dzieli się jakąś sytuacją, fotografuje zupę". Takie ŚDM mogą być odskocznią od tej "megaultragłupoty" - ocenia muzyk.

"Być może wasz wyjazd na ŚDM po prostu sprawi, (...) że coś was zainteresuje. Może potrzebujecie wspólnoty, może potrzebujecie się spotkać. Ludziom brakuje jakiejś idei, ja nie mówię o polityce, takie miejsce może pokazać wam jakąś drogę, może to będzie początek czegoś fajnego, co przeżyjecie" - mówi Staszczyk.

Do tego, by być razem w czasie Światowych Dni Młodzieży - nawołują także Grzegorz i Partycja Markowscy.

"W tych wyjątkowo trudnych czasach, gdy ludzie tracą poczucie bezpieczeństwa Światowe Dni Młodzieży to okazja, żebyśmy znowu byli razem" - mówi Grzegorz Markowski. "To wydarzenie zapoczątkował Jan Paweł II, bo młodzież to nadzieja świata. Ten piękny pomysł kontynuuje wspaniały papież Franciszek. Te spotkania przynoszą dużo miłości i emocji" - dodaje Patrycja Markowska.

Wśród ambasadorów znaleźli się również m.in. bracia Paweł i Łukasz Golcowie, Ireneusz Dudek, Konrad Ciesiołkiewicz, Brygida Grysiak-Ciesiołkiewicz, Marek Kamiński, Andrzej Lampert, Grzegorz i Patrycja Markowscy oraz bp Rafał Markowski, Radosław Pazura i Dorota Chotecka-Pazura, Krzysztof Trebubnia-Tutka.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie od 26 do 31 lipca 2016. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

«« | « | 1 | » | »»
 • saherb
  09.04.2016 11:38
  Kiedyś mnie zaproszono i ja również zapraszałem. I co? W obu przypadkach spotkałem się z ostracyzmem...
 • refleksja
  09.04.2016 15:16
  Wiara nie jest słabością, ale z całą pewnością religia jest dla ludzi słabych.
 • trydentina
  09.04.2016 15:36
  dajcie spokój z tym dniami. Podstawowe pytanie DLA KOGO ONE SĄ? Swiatowe Dni Młodzieży?PYTAM jakiej? katolickiej, ewangelickiej, jehowickiej a może islamskiej? czy buddyjskiej? Czy zaraza ekumenizmu musi szerzyć się wszędzie? co wniosą we wiarę młodych Polaków / innych narodów? obawiam się że NIC. Wiara na pokaz, w rzeczywistości bezbożność i konsumpcjonizm, rozpusta. Taka jest szara rzeczywistość grobów pobielanych- polskiego i europejskiego katolicyzmu na wymarciu. Czy naprawdę nie widzicie zagrożenia jakie niosą te dni? choroby, przestępczość, wreszcie ogromne ryzyko podpięcia się uchodźców pod te dni i pozostania tutaj nielegalnie przez setki tysięcy ludzi bez prawa pobytu.Tego chcecie? Kard.Dziwisz i polski kościół chyba nie wie co sprowadza na Polskę!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  26°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  19°C Środa
  rano
  26°C Środa
  dzień
  wiecej »