Legia Warszawa rozstała się z trenerem

Rosjanin Stanisław Czerczesow nie będzie prowadził zespołu piłkarskiego mistrza Polski Legii Warszawa w nowym sezonie. Szkoleniowiec w środę rozwiązał za porozumieniem stron umowę o pracę - poinformował klub.

53-letni Czerczesow pracował w Legii od 6 października 2015 roku, kiedy zastąpił Norwega Henninga Berga. Zdobył z nią mistrzostwo i Puchar Polski.

"Bardzo serdecznie dziękujemy za profesjonalną postawę oraz poprowadzenie Legii do dubletu na stulecie klubu. Rozstajemy się w zgodzie i wzajemnym szacunku oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze" - oświadczył prezes zarządu Legii Bogusław Leśnodorski.

Jak poinformowała w środę Legia, dzień wcześniej w Austrii przedstawiciele stołecznego klubu oficjalnie zakończyli negocjacje z Czerczesowem w sprawie warunków przedłużenia kontraktu na kolejny sezon.

"Nie udało nam się osiągnąć porozumienia w kwestiach, które były kluczowe dla rozwoju Legii w nadchodzących latach. Gdy trener Czerczesow przychodził do nas, postawiliśmy przed nim konkretne zadania, z których najważniejszym było wywalczenie mistrzostwa. Już wówczas zawarliśmy jednak dżentelmeńskie porozumienie, że po sezonie niezależnie od wyniku sportowego usiądziemy i porozmawiamy o tym, co i w jaki sposób możemy osiągnąć w przyszłości. Trener Czerczesow i jego ekipa wykonali ogromną pracę z pierwszą drużyną, za co jesteśmy wszyscy bardzo wdzięczni" - oświadczył dyrektor sportowy Legii Michał Żewłakow, cytowany na stronie klubu.

Prezes Leśnodorski przyznał, że jeśli chodzi o plany dalszego rozwoju klubu, Legia i Czerczesow mieli odmienne wizje.

"Niemal rok temu mówiłem, że trener Czerczesow i my mamy wspólną wizję rozwoju drużyny i była to prawda. Mistrzostwo na stulecie Legii było absolutnym priorytetem, a trener i jego współpracownicy gwarantowali przemianę pierwszej drużyny, dzięki której sięgnęliśmy po tytuł. Jednak jeśli chodzi o plany dalszego rozwoju całego klubu, a nie tylko pierwszego zespołu, z czasem okazało się, że mamy odmienne wizje, co jest w profesjonalnym futbolu rzeczą normalną. Rozstajemy się w zgodzie i szacunku (...) Warszawa nigdy nie zapomni ich profesjonalnego podejścia oraz poprowadzenia Legii do dubletu" - powiedział prezes zarządu Legii.

Odejście z klubu Czerczesowa oznacza także koniec współpracy z Legią jego asystentów: Władimira Panikowa, Mirosława Romaszczenki i Gintarasa Stauce.

Nazwisko następcy Rosjanina nie jest jeszcze znane. Informacja na ten temat ma się pojawić, jak napisano w komunikacie - w najbliższych dniach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  25°C Poniedziałek
  wieczór
  22°C Wtorek
  noc
  18°C Wtorek
  rano
  21°C Wtorek
  dzień
  wiecej »