„«Tak» dla życia, «nie» dla przemocy i zbrodni” – to tytuł przesłania paragwajskich biskupów, w którym przypominają, że obowiązkiem państwa jest troska o życie i mienie jego mieszkańców oraz egzekwowanie zasad gwarantowanych przez Konstytucję.
Mocny głos Kościoła zabrzmiał w związku z falą przemocy i bezprawia, jaka w ostatnich miesiącach przetacza się przez ten południowoamerykański kraj. Przesłanie zostało wydane po kolejnym morderstwie, tym razem dokonanym na nastolatku, Juanie Ortizie, który został uprowadzony w celu wymuszenia wysokiego okupu.
„Paragwajskie społeczeństwo wstrząsane jest brakiem bezpieczeństwa, przemocą i kolejnymi zbrodniami. Kradzieże i napady stały się czymś codziennym, coraz częściej dochodzi też do morderstw” – czytamy w deklaracji sekretariatu Konferencji Episkopatu Paragwaju. Kończy się ona wezwaniem do przeprowadzenia strukturalnej reformy państwowych organów bezpieczeństwa, tak by naprawdę wypełniały swe zadania. Biskupi przypominają jednocześnie, że prawdziwy pokój jest owocem sprawiedliwości i równości.
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Ustalenia, które pozwalają na wwóz większości ukraińskich towarów do UE bez cła tracą moc 6 czerwca.
Mieszkańcy regionów terroryzowanych przez zbrojne bandy założyli w stolicy "obóz protestacyjny".
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.