Koncert "W hołdzie obu Papieżom - Janowi Pawłowi II i Benedyktowi XVI" w wykonaniu dziewczęcych chórów z Hanoweru (Niemcy) i z Poznania rozpoczął w niedzielę w kościele pw. Wszystkich Świętych obchody IX Dni Papieskich w archidiecezji poznańskiej.
Od niedzieli przez dwa tygodnie w różnych kościołach Poznania, oprócz uroczystych nabożeństw, zorganizowane będą koncerty, wystawy, zaplanowano także rozstrzygniecie konkursu recytatorskiego. IX Dni Papieskie, obchodzone są pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Wolności".
W niedzielę 11 października zaplanowano w Poznaniu uroczyste nabożeństwa - w katedrze o rychłą beatyfikację Jana Pawła II modlić się będą wierni wraz z arcybiskupem Stanisławem Gądeckim. W kościele środowisk twórczych mszy św. przewodniczyć będzie biskup Marek Jędraszewski, autor książki "Teczki na Baraniaka", której fragmenty odczytają aktorzy Teatru Nowego podczas specjalnie zaplanowanego wieczoru poetyckiego.
Podczas nabożeństw i koncertów wystąpi w Poznaniu kilkanaście chórów z kraju i zagranicy, m.in. dziewczęcy chór z Hanoweru, chór z Gruzji, poznańskie chóry Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Chór Katedralny. Nie zabraknie też występu Scholi Gregoriańskiej, która działa w Poznaniu przy sekcji polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów Śpiewu Gregoriańskiego.
W poniedziałek, 5 października odbędą się przesłuchania zwycięzców szkolnych konkursów recytatorskich "Spotkania z poezją ks. Jana Twardowskiego". Jury oceniać będzie nie tylko kulturę słowa i interpretację utworu, ale także dobór repertuaru. Zwycięzcy przesłuchań wystąpią w niedzielę, 11 października, podczas uroczystego finału konkursu.
Wydarzeniem artystycznym Dni Papieskich będzie prezentacja z cyklu Verba Sacra. Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, ulubionej książki Jana Pawła II, odczyta Adam Woronowicz.
W Bibliotece Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza 11 października otwarta zostanie również okolicznościowa wystawa. "Jan Paweł II - Papież wolności".
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.