Poznań: Rozpoczęły się IX Dni Papieskie

Koncert "W hołdzie obu Papieżom - Janowi Pawłowi II i Benedyktowi XVI" w wykonaniu dziewczęcych chórów z Hanoweru (Niemcy) i z Poznania rozpoczął w niedzielę w kościele pw. Wszystkich Świętych obchody IX Dni Papieskich w archidiecezji poznańskiej.

Od niedzieli przez dwa tygodnie w różnych kościołach Poznania, oprócz uroczystych nabożeństw, zorganizowane będą koncerty, wystawy, zaplanowano także rozstrzygniecie konkursu recytatorskiego. IX Dni Papieskie, obchodzone są pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Wolności".

W niedzielę 11 października zaplanowano w Poznaniu uroczyste nabożeństwa - w katedrze o rychłą beatyfikację Jana Pawła II modlić się będą wierni wraz z arcybiskupem Stanisławem Gądeckim. W kościele środowisk twórczych mszy św. przewodniczyć będzie biskup Marek Jędraszewski, autor książki "Teczki na Baraniaka", której fragmenty odczytają aktorzy Teatru Nowego podczas specjalnie zaplanowanego wieczoru poetyckiego.

Podczas nabożeństw i koncertów wystąpi w Poznaniu kilkanaście chórów z kraju i zagranicy, m.in. dziewczęcy chór z Hanoweru, chór z Gruzji, poznańskie chóry Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Chór Katedralny. Nie zabraknie też występu Scholi Gregoriańskiej, która działa w Poznaniu przy sekcji polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów Śpiewu Gregoriańskiego.

W poniedziałek, 5 października odbędą się przesłuchania zwycięzców szkolnych konkursów recytatorskich "Spotkania z poezją ks. Jana Twardowskiego". Jury oceniać będzie nie tylko kulturę słowa i interpretację utworu, ale także dobór repertuaru. Zwycięzcy przesłuchań wystąpią w niedzielę, 11 października, podczas uroczystego finału konkursu.

Wydarzeniem artystycznym Dni Papieskich będzie prezentacja z cyklu Verba Sacra. Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, ulubionej książki Jana Pawła II, odczyta Adam Woronowicz.

W Bibliotece Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza 11 października otwarta zostanie również okolicznościowa wystawa. "Jan Paweł II - Papież wolności".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
27°C Sobota
dzień
28°C Sobota
wieczór
25°C Niedziela
noc
20°C Niedziela
rano
wiecej »