Pytania dotyczące sposobu życia sióstr, ich uczestnictwa w sakramentach, zaangażowań duszpasterskich czy sposobów przeżywania ślubów zakonnych, znalazły się w formularzu ankiety rozesłanej do żeńskich zgromadzeń w Stanach Zjednoczonych.
Watykańska wizytacja apostolska 341 amerykańskich zgromadzeń weszła w drugą fazę.
Wizytacja przeprowadzana jest z polecenia prefekta Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Kard. Franc Rodé wizytatorem mianował matkę Mary Clare Millea, przełożoną generalną apostołek Najświętszego Serca Jezusa.
Rozesłany kwestionariusz przygotowano przy współpracy ośrodka badań nad apostolatem przy Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie. Podzielono go na trzy części. Łącznie ankieta ma kilkanaście stron. Pierwsza część, osiem stron, dotyczy danych osobowych oraz pobytu w zgromadzeniu. Drugi element kwestionariusza poświęcono sprawom danego zgromadzenia. Wizytatorkę interesuje zaangażowanie sióstr u początku jego historii i obecnie, tożsamość oraz charyzmat instytutu, zarządzanie wspólnotą, promocja powołań. Szczególne miejsce poświęcono sprawowaniu Eucharystii we wspólnocie, zgodności rytu z normami kanonicznymi, jej częstotliwości i uczestnictwu sióstr. Przebadane też zostaną normy i sposoby przeżywania ślubu ubóstwa osobistego i wspólnotowego. Analizowany będzie obrót nieruchomościami zgromadzenia, w tym przekazywanie i zakup nowych domów.
Zgromadzenia żeńskie w Stanach Zjednoczonych zmagają się z drastycznym spadkiem powołań. W ciągu ostatnich 40 lat liczba sióstr zmniejszyła się o 120 tys. Obecnie wzrost liczebności notują tylko zgromadzenia uznawane za konserwatywne oraz habitowe, nie robiące eksperymentów duszpasterskich i wierne charyzmatom założycieli. Co ciekawe, wymierają te, które uznawały się za postępowe, ale zarazem traciły swój charyzmat.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.