Metropolita Miami abp John Favalora oficjalnie zakazał członkom Legionistów Chrystusa jakiejkolwiek posługi duszpasterskiej na terenie archidiecezji.
Poinformował o tym kanclerz kurii, prał. Michael Souckar w liście do duchowieństwa. Wyjaśnił, że decyzja arcybiskupa spowodowana jest nieprzestrzeganiem przez Legionistów zezwolenia na pracę jedynie wśród członków związanego z nimi ruchu apostolskiego Regnum Christi.
We wszystkich wspólnotach Legionu Chrystusa na całym świecie trwa od 15 lipca br. wizytacja apostolska zarządzona przez Benedykta XVI. Ma ona związek z ujawnieniem faktów obciążających założyciela Legionistów. Zmarły w ub.r. w wieku 87 lat ks. Marcial Maciel Degollado został w maju 2006 r. zawieszony w sprawowaniu publicznych czynności kapłańskich, po oskarżeniach o molestowanie seksualne nieletnich. Po jego śmierci wyszło ponadto na jaw, że utrzymywał stosunki z pewną kobietą i miał z nią córkę.
Jeszcze jako kleryk Marcial Maciel Degollado założył zgromadzenie Legionistów Chrystusa w 1941 r. w celu „budowania i szerzenia Królestwa Chrystusowego na ziemi, zgodnie z wymaganiami sprawiedliwości i miłosierdzia chrześcijańskiego”. 7 lat później zostało ono ustanowione kanonicznie przez biskupa diecezji Cuernavaca. Działało wówczas głównie w Meksyku, ale coraz częściej jego członkowie wyjeżdżali też do innych krajów, prowadząc tam działalność wśród innych księży i inteligencji. W 1983 r. Stolica Apostolska ostatecznie zatwierdziła konstytucje zgromadzenia.
W 1959 ks. Maciel powołał do życia ruch apostolski księży i świeckich Regnum Christi, który zatwierdzenie papieskie uzyskał w 2004 r.
Obecnie Legion Chrystusa działa w 18 krajach, liczy prawie 700 kapłanów, ok. 2,5 tys. seminarzystów, prowadzi 12 wyższych uczelni na całym świecie. Regnum Christi skupia ponad 65 tys. członków. Od 1996 r. Legioniści są obecnie także w Polsce.
Od 24 stycznia 2005 na czele obu organizacji stoi 52-letni obecnie ks. Alvaro Corcuera Martinez del Rio.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.