Piotrków: Wieczór Jedności

27 grudnia 2009 r. już po raz trzeci odbył się w Piotrkowie Wieczór Jedności. Jak co roku organizatorem Wieczoru było Stowarzyszenie „METANOIA” we współpracy z Urzędem Miasta.

Jak podkreślają organizatorzy wyjątkowość tego koncertu polega na możliwości zjednoczenia w jednym miejscu przynajmniej niektórych środowisk muzycznych działających w naszym mieście. I tak w tegorocznym Wieczorze Jedności na jednej scenie można było zobaczyć Chór II Liceum Ogólnokształcącego pod dyrekcją Pani Renaty Tomy, Mały GOSPEL oraz chór „Metanoia p. JP2”. Wszyscy przybyli na koncert goście mogli usłyszeć kolędy i pastorałki w tradycyjnych a także zupełnie nowych aranżacjach oraz przygotowane specjalnie na ten Wieczór utwory. Myślę, że każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie – mówią uczestnicy koncertu. Wypełnionym po brzegi kościołem ojców Jezuitów organizatorzy nie są zaskoczeni. Spodziewaliśmy się tego, gdyż słuchaczy przybywa nam z roku na rok i kościół jest pełen od początku istnienia Wieczorów Jedności, a w tym roku mieliśmy nawet gości z Poddębic, więc jak widać przyjeżdżają do nas ludzie z całego województwa – mówią.

Tegoroczny koncert zakończył się sukcesem, tak jak dwa poprzednie, a czy IV Wieczór Jedności będzie jeszcze lepszy? Staramy się by co roku było coraz lepiej i by nikt z koncertu nie wyszedł zawiedziony. Mamy nadzieję, że nam się to udaje i możemy zapewnić, że w przyszłym roku też będziemy się o to starać. A może uda nam się jeszcze bardziej zaskoczyć słuchaczy – zobaczymy – mówią członkowie Stowarzyszenia.

W tym roku nowością jest to, że koncert Wieczoru Jedności można będzie też usłyszeć w innych miastach Polski. Już 17 stycznia zagości on w płockim kościele farnym, a w najbliższym czasie również w Żarkach Letnisko. Gdy koncertujemy w różnych miastach Polski często opowiadamy o tym, jak działamy na terenie naszego miasta. Wtedy najważniejszym dla nas wydarzeniem, którym możemy się pochwalić jest właśnie pomysł Wieczorów Jedności. Zawsze spotyka się on z miłym przyjęciem i z wieloma zaproszeniami zachęcającymi do jego pokazania, z których w tym roku postanowiliśmy po raz pierwszy skorzystać – mówią organizatorzy.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w najbliższych koncertach.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
32°C Środa
wieczór
24°C Czwartek
noc
21°C Czwartek
rano
32°C Czwartek
dzień
wiecej »