Dziś rozpoczynają się na Filipinach „Krajowe Dni Młodzieży”.
Potrwają do piątku 10 listopada, gromadząc ponad 2300 osób z całego kraju. Hasło spotkania to słowa Matki Bożej z Magnificat: „Wszechmocny uczynił mi wielkie rzeczy i święte jest Jego imię” (Łk 1:49). Uczestnikami są młodzi ludzie w wieku od 13 do 39 lat, którzy zastanawiają się nad ważnymi kwestiami życia młodzieży, jak wyzwania społeczne, media społecznościowe, handel ludźmi, promocja edukacji społecznej czy sztuka i kultura.
Spotkanie zorganizowała archidiecezja Zamboanga wraz z Komisją Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Filipin. Półwysep Zamboanga to historyczny obszar misji dla Kościoła tego kraju. Misjonarze odegrali tam kluczową rolę w promowaniu wiary i sprawiedliwości.
„Na zakończenie tego pięciodniowego święta wiary naszym marzeniem jest, aby młodzi ludzie uważali się za «czynnik zmian» dla naszego Kościoła i naszego kraju – powiedział miejscowy ksiądz ks. Wilfredo Samson. – Dlatego mamy nadzieję, że przyczyni się ono do kształcenia naszej młodzieży na przyszłych liderów i misjonarzy Ewangelii w świecie, do budowania Królestwa Bożego pośród nieprawości”.
Odbędą się one 2 i 3 maja w Zwierkach k. Zabłudowa (Podlaskie).
Według władz w Kijowie Ukraina posiada około 5 proc. światowych "zasobów surowców krytycznych".
Abp Zieliński jest, licząc od biskupa Jordana, 98. biskupem najstarszej diecezji w Polsce.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.