Abp Hoser: zostałem cudownie uzdrowiony

Abp Henryk Hoser świętował 75. rocznicę urodzin. Z tej okazji wraz z biskupami warszawskimi odprawił Mszę św., dziękując Bogu między innymi za uzdrowienie ze śmiertelnej choroby, na którą zapadł w ubiegłym roku.

Abp Henryk Hoser SAC urodził się 27 listopada 1942 r. w Warszawie.

- Urodziłem się o godz. 12, w południe. Dzień i godzina, gdy Pan Jezus został ukrzyżowany. Przez całe życie towarzyszyło mi cierpienie. Ten cień Krzyża, który mnie nigdy nie opuszczał, i który trwa. Za to Panu Bogu dziękuję, za to że mnie uznał godnym współcierpieć z nim - mówił abp Henryk Hoser podczas Mszy św., odprawionej przez ponad 200 kapłanów i biskupów warszawskich z okazji jego 75. urodzin.

W w katedrze Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika na Pradze zgromadzili się diecezjanie jubilata, w tym liczne siostry zakonne. Byli także parlamentarzyści i członkowie rządu.

List z przesłaniem od prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy, który dziękował abp. Hoserowi za lata posługi "lekarza ciał i dusz", odczytał minister Adam Kwiatkowski. Homilię wygłosił prowincjał ks. dr Zenon Hanas SAC.

- Drugą rodziną była mi wielka rodzina pallotyńska, ona ukształtowała moją osobowość kapłańską. Ona mnie zachwyciła charyzmatem św. Wincentego Pallottiego, który jest charyzmatem powszechnego apostolstwa. Wszystko co robiłem było w duchu tego charyzmatu. Od Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego uzyskałem bardzo wiele dobra, zaufania i wdzięczności - mówił w słowie na zakończenie Mszy św. jubilat, dziękując za modlitwy w czasie, gdy rok temu zachorował na malarię.

Gość Warszawski 75 lat abp. Henryka Hosera

- Dotknięty śmiertelną chorobą, zostałem niejako cudownie uzdrowiony dzięki ogromnej modlitwie wszystkich w tej wielkiej rodzinie diecezjalnej i metropolitalnej, także tej, która obejmuje Konferencję Episkopatu Polski i inne kraje. "Martwą podniosłem powiekę", chyba po to, aby jeszcze coś zrobić. I dzisiaj przypominam sobie słowa, które Pan Jezus powiedział do św. Piotra na końcu Ewangelii św. Jana: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, gdy byłeś młodszy opasywałeś się sam i chodziłeś gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inni cię opasze i poprowadzi dokąd nie chcesz. To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to, rzekł do niego: pójdź za mną". Od 1995 roku, przeszło 20 lat doznaję własnie prawdziwości tych zdań, bo wszystkie propozycje, jakie otrzymywałem od przełożonych, nie były moim wyborem, ani w nich nie przebierałem, tylko je przyjmowałem. Trudne propozycje, które przynosiły przyszłość nie do odgadnięcia. Tak byłem prowadzony aż do dzisiaj. I wiem też, że godzina śmierci mojej, która się zbliża będzie ostatnim aktem miłosierdzia mojego. I pójdę za moim zbawcą, moim Zbawcą, Królem i Panem. Amen" - powiedział arcybiskup, dziękując obecnym na uroczystości za życzenia.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Hubal
  28.11.2017 13:54
  Apropo tzw. grzechu pokoleniowego Biskupi już się wycofali. Biskupi winni również zająć stanowisko w sprawie wyraźnego odłączenia modlitw o uzdrowienia od Mszy Świętej i Eucharystii. Ta kwestia ewaluowała w ten sposób, że najpierw były modlitwy o uzdrowienie, potem Msza Święta z modlitwami o uzdrowienie a teraz poszło to tak daleko, że mamy tzw. Msze o Uzdrowienie a w niej liczne podejrzane praktyki a kluczowa jest niezrozumiała niebiblijna glosolalia, tj. modlitwa złożona z niewyartykułowanych sylab, wyrazów rzekomo natchniona Duchem Świętym. Równie kluczowe jest wlewanie Ducha poprzez nakładanie rąk na wiernego. Dla laika, który co dopiero natknął się na taka mszę, jest to błogosławieństwo jako sakramentalia a dla wtajemniczonego zwiedzionego do tego kultu wierzącego jest to wlewanie Ducha, rzekomo Ducha Świętego po którym wierny czesto będąc w odmiennym stanie świadomości religijnej z hukiem pada na plecy i udaje trupa. Biskupi zakażcie modlitwy waszym księżom i parafianom w niezrozumiałym języku, gdyz to ośmiesza Pana Boga i jest namacalnym znakiem działania złego ducha !!!
 • MarekB
  28.11.2017 14:15
  Dla jasności, nie popieram różnych dziwadeł które prezentują np. M. Zieliński czy Maria Vadia i nie pisałem tu o tym. Popieram natomiast prawdziwą i właściwą odnowę, wspomnę tu o O. Józefie Witko czy ks. Glasie. Przestrzegam jednak przed wrzucaniem wszystkiego do jednego wora, byłem na spotkaniu na stadionie, na tym pierwszym gdzie rekolekcje głosił ks. Bashobora, natomiast teraz kiedy był M. Zieliński przestrzegałem przed tym spotkaniem.
  Spoczynek w Duchu Świętym-egzorcysta ks Marian Rajchel
  https://www.youtube.com/watch?v=lkxFA0h6vc4

  ks egzorcysta Antoni Zielinski wyjasnia czym jest spoczynek w Duchu Swietym
  https://www.youtube.com/watch?v=N-9UT1FipJk
 • Hubal
  29.11.2017 15:35
  Jeśli prawda jest niewygodna to się jej nie usuwa z forum bo Prawda jest Prawda i służy zbudowaniu dla Chrześcijan ! Stańmy w Prawdzie ! Jeśli nie to poco to forum ?
 • Hubal
  29.11.2017 16:08
  Czy to forum ma służyć manipulacji i dalszemu pogłębianiu kryzysu w Kościele Katolickim ? Administratorzy tego forum bierzecie odpowiedzialność za wiernych utwierdzając nas w fałszywym kulcie w Pana Boga. Jest to kult (Zabobon 2111 KKK) popierany przez niektórych biskupów ale to nieznaczny, że wszystkich. Myślę, że większość ma to samo zdanie co ja i się przypatruje lecz to za mało. Prawda zawsze się obroni nawet jak będziecie dzień i noc usuwać te nie wygodne komentarze. To co piszę na tym forum jest zgodne z Prawdą i Prawdę nawet niewygodna trzeba obnażyć dla ratowania , zbudowania Chrześcijaństwa. Gdybyście zostawili moje komentarze to więcej ludzi mogłoby je przeczytać a może przede wszystkim Biskupi. Manipulacja i bierność w tym temacie to zabijanie Chrześcijaństwa, to Jego postępująca destrukcja. Trzeba przerwać ten fałszywy kult bo ludziom do reszt zostaną wyprane mózgi. A wówczas będą nas Chrześcijan nazywać wariatami, fanatykami a tymczasem Chrześcijaństwo musi być Mądre, Zdroworozsądkowe, Męskie (Odważne), Wiarygodne i Godne Naśladowania. Tymczasem idziemy w przeciwnym kierunku - na zatracenie.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
1 2 3 4 5 6 7
4°C Czwartek
rano
4°C Czwartek
dzień
5°C Czwartek
wieczór
3°C Piątek
noc
wiecej »