Kilkanaście indeksów na katolickie uczelnie wyższe i atrakcyjne upominki rzeczowe – to główne nagrody dla zwycięzców 14. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Jest on organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.
Jak podkreślił Marcin Kluczyński z zespołu koordynatorów konkursu, ta inicjatywa zachęcić ma młodych do uczynienia z Biblii Księgi Życia. „Celem organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej jest zachęcanie młodych do sięgania po Ewangelię. Naszym życzeniem, marzeniem jest to, żeby młodzi tę prawdę, zawartą na kartach Ewangelii wcielali w swoje życie, żeby ta przygoda z Pismem Świętym nie kończyła się na realizacji konkursowej, ale była czymś więcej” – powiedział Marcin Kluczyński.
Co roku Konkursowi Wiedzy Biblijnej towarzyszy inny zakres tematyczny. Tym razem uczniowie studiować mają Pisma Janowe obejmujące: Ewangelię, listy i Apokalipsę.
Zgłoszenia szkół do udziału w konkursie przyjmowane są do 28 lutego.
Uznany winnym zdrady stanu, zbrodni wojennych, spisku oraz organizowania powstania wspólnie z M23.
Leon XIV ostro skrytykował politykę imigracyjną administracji Trumpa.
- Sami Niemcy policzyli bardzo szybko, że tylko w Niemczech straci pracę 100 tys. osób.
Stanowiły "niepoprawną ingerencję w konstytucyjnie chronioną swobodę wypowiedzi".