Wyrazy poparcia i solidarności z Hiszpanami nie zgadzającymi się na legalizację aborcji w tym kraju wyrazili w liście polscy obrońcy życia. "Aborcja jest okrutnym i masowym pogwałceniem najbardziej podstawowego prawa człowieka – prawa do życia" - podkreślili Paweł Wosicki, Antoni Zięba i Anna Dyndul z Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.
7 marca ulicami Madrytu przejdzie Marsz na rzecz Życia, podczas którego Hiszpanie chcą wyrazić swój sprzeciw wobec ustawy o aborcji, którą 24 lutego przyjął senat. "W pełni popieramy dążenia Hiszpanów do zapewnienia ochrony życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Przypominamy, że aborcja jest okrutnym i masowym pogwałceniem najbardziej podstawowego prawa człowieka – prawa do życia" - napisali w deklaracji Paweł Wosicki, Antoni Zięba i Anna Dyndul z Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.
Polscy obrońcy życia przypominają, że od 17 lat obowiązuje w naszym kraju ustawa chroniąca życie poczętych dzieci. "Po tym okresie możemy już stwierdzić, że niska liczba aborcji ma szersze pozytywne skutki społeczne i ma znaczący wpływ na poprawę zdrowia kobiet i kolejnych pokoleń dzieci oraz na zwiększenie szacunku do wartości życia ludzkiego życia" - stwierdzają.
Ich zdaniem w tym czasie w Polsce uległo poprawie zdrowie prokreacyjne kobiet, spadła bowiem w latach 1991 - 2007 liczba zgonów kobiet spowodowanych ciążą, porodem i połogiem. Poprawiła się także świadomość prokreacyjna kobiet - mniej jest w porównaniu z początkiem lat 90. matek poniżej 19. roku życia. Zmniejszyła się ponadto śmiertelność noworodków oraz wzrósł szacunek do wartości ludzkiego życia. Nastąpił też spadek liczby noworodków pozostawionych w szpitalach ze względów pozazdrowotnych.
Takie efekty działania polskiej ustawy chroniącej życie powinny być - zdaniem polskich obrońców życia - "bezwzględnie rozważone przez prawodawców Hiszpanii, gdyż są empirycznym dowodem na to, że prawna ochrona życia ludzkiego przed narodzeniem jest wymogiem cywilizacyjnym, do którego należy dążyć wbrew głośnym, ideologicznym żądaniom".
Zdaniem PFROŻ, w dniach przewodnictwa Unii Europejskiej przez Hiszpanię, apel obrońców życia nabiera szczególnej mocy, gdyż "odwołuje się do podstawowych humanistycznych wartości, które leżały u podstaw budowy zarówno cywilizacji naszego kontynentu jak i powstania Unii Europejskiej".
Deklaracja solidarności, przetłumaczona na język hiszpański, została przekazana przedstawicielom Episkopatu Hiszpanii i organizatorom “Marszu na rzecz Życia”, który 7 marca przejdzie ulicami Madrytu. Obrońcy życia chcą w marszu wyrazić swój sprzeciw wobec ustawy o aborcji, którą 24 lutego przyjął senat.
Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 136 organizacji pro-life i prorodzinnych.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.